Τεχνικός Συστημάτων Ασφαλείας
LEXIS AE
Αθήνα
πριν από 4 μέρες
source : Careernet.gr

Τεχνικός Συστημάτων Ασφαλείας ( TA 0 7 / 2021)

Η LEXIS Πληροφορική Α.Ε., με εξειδίκευση στις Τηλεπικοινωνίες και την Ασφάλεια Δικτύων από το 1986, ζητά να προσλάβει άμεσα Τεχνικό Συστημάτων Ασφαλείας για τα κεντρικά της γραφεία στο Γέρακα Αττικής.

Αρμοδιότητες :

  • Καθημερινή επικοινωνία με τους υπάρχοντες πελάτες για επίλυση τυχόν προβλημάτων
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση του προτεινόμενου εξοπλισμού / λύσης
  • Έλεγχος και επισκευή των προϊόντων
  • Επικοινωνία με τους κατασκευαστές
  • Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ στον Τεχνολογικό κλάδο.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε εγκατάσταση / παραμετροποίηση συστημάτων απομακρυσμένης παρακολούθησης (Κάμερες & Video Analytics).
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (επιπέδου Proficiency) για επικοινωνία με τους κατασκευαστές.
  • Προφίλ Υποψηφίου :

  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και επαγγελματική προσέγγιση
  • Ικανότητα διαχείρισης σύνθετων τεχνικών προβλημάτων σε δύσκολες συνθήκες και προσαρμογή στο ταχύτατα εξελισσόμενο τεχνολογικό περιβάλλον
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου / μηχανής
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους)
  • Ηλικία έως 35 ετών.
  • Προσφέρουμε :

    Αποδοχές αναλόγως προσόντων, διαρκείς εκπαιδεύσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό, εργασία σε ένα μοντέρνο, ευχάριστο και διαρκώς εξελισσόμενο περιβάλλον.

    Όλες οι αιτήσεις / συνεντεύξεις θα είναι άκρως εμπιστευτικές.

    Αποστολή βιογραφικών στο email με κωδικό θέσης TA 07 / 2021 .

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.