Μηχανικός Οικονομικής Παρακολούθησης Έργων
ΟΜΙΛΟΣ ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ / GEK TERNA GROUP
Αθήνα, GR
πριν από 6 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. , μέλος του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ , αναζητά Μηχανικό Οικονομικής Παρακολούθησης Έργων .

Περιγραφή Θέσης Εργασίας :

  • Άριστη γνώση και χειρισμός του λογισμικού συστήματος SAP, ως προς τη διαχείριση παραγγελιών και συμβάσεων.
  • Διαχείριση και έλεγχος μέσω του συστήματος : των παραγγελιών & των παραλαβών από τους προμηθευτές, των συμβάσεων έργων και των πιστοποιήσεων των υπεργολάβων.
  • Κεντρική διαχείριση και κωδικοποίηση των υπεργολαβικών εργασιών και των υλικών των έργων.
  • Ενημέρωση του συστήματος με τον προϋπολογισμό των Κατασκευαστικών έργων σε κέντρα κόστους.
  • Σύνταξη αναφορών, σχετικών με τα οικονομικά δεδομένα των έργων.
  • Εκπαίδευση των νέων χρηστών στο ως άνω λογισμικό σύστημα SAP.
  • Προφίλ Υποψηφίου :

  • Πτυχίο Μηχανικού (ΑΕΙ / ΤΕΙ) με γνώσεις οικονομικών
  • 10ετή σχετική εμπειρία, εκ των οποίων τα 5 έτη να είναι σε κατασκευαστική εταιρεία
  • Άριστη γνώση ERP συστήματος (κατά προτίμηση SAP) και MS Excel
  • Εμπειρία και ικανότητα σε έλεγχο οικονομικών στοιχείων, τήρηση Π / Υ έργων σε κέντρα κόστους, σύνταξη ταμειακών Π / Υ έργων, reporting.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ευχέρεια ταξιδιών.
  • Επιθυμητές Δεξιότητες :

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ικανότητα οργάνωσης, διαχείρισης χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα και υπευθυνότητα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Υψηλό κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση
  • Παροχές Εταιρείας :

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο.
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο.
  • Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα παραπάνω προσόντα και μόνον , παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με την ένδειξη " ΟΠΕ-Π-01 ".

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.