Υπεύθυνος Πωλήσεων Χονδρικής - Αθήνα
HR PARTNERS CONSULTANTS EE
Νομός Αττικής
πριν από 9 μέρες
source : Skywalker

Η HR Partners για λογαριασμό της εταιρίας GRIGI αναζητά

Υπεύθυνο Πωλήσεων Χονδρικής

Νότιας Ελλάδας στον κλάδο των καλλυντικών

με έδρα την Αθήνα .

Περιγραφή θέσης και αρμοδιότητες :

  • Υπεύθυνος τόσο για τη διαχείριση και την ανάπτυξη του πελατολογίου, όσο και για την επίτευξη των ποσοτικών και ποιοτικών στόχων της περιοχής ευθύνης του
  • Συνεχής υποστήριξη και εξυπηρέτηση των πελατών, παρακολούθηση αγοράς και σύνταξη προγραμματισμένων αναφορών
  • Αξιολόγηση και αξιοποίηση των ευκαιριών της περιοχής ευθύνης του με στόχο την αύξηση των πωλήσεων, την ανάπτυξη σχέσεων με τους πελάτες και τη λήψη παραγγελιών
  • Διεύρυνση του υπάρχοντος πελατολογίου της εταιρίας στην περιοχή ευθύνης του, δημιουργία νέων εμπορικών συμφωνιών με σημεία πώλησης
  • Προώθηση των προσφορών σε πελάτες και της ηλεκτρονικής πλατφόρμας Β2Β της εταιρίας
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό της στρατηγικής πωλήσεων για τις περιοχές ευθύνης του με δυνατότητα ανάλυσης της αγοράς
  • Άριστη γνώση του πελατολογίου του και διαχείριση αυτού
  • Άριστη γνώση του ανταγωνισμού στην περιοχή ευθύνης του
  • Κατάθεση εμπορικών προτάσεων στο πλαίσιο της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρίας με κύριο στόχο την ανάπτυξη των πωλήσεων
  • Προσανατολισμένος στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων και εισπράξεων στον τομέα ευθύνης του
  • Φροντίζει για την ιδανική υλοποίηση των συμφωνημένων ενεργειών στα καταστήματα ευθύνης του
  • Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις :

  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης σχολής (προαιρετικό)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνων σε πωλήσεις καταστημάτων λιανικής / καλλυντικών προϊόντων
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα και προσήλωση σε στόχους
  • Δυνατότητα για μετακινήσεις εντός της περιοχής ευθύνης του
  • Καλή γνώση Η / Υ και προγραμμάτων γραφείου όπως το MS Office
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος διπλώματος επιβατικού αυτοκινήτου
  • Επιθυμητά προσόντα :

  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις καλλυντικών προϊόντων
  • Γνώσεις αισθητικής
  • Η εταιρία προσφέρει :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο για εταιρική χρήση
  • Tablet για εταιρική χρήση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με δυνατότητες επαγγελματικής και οικονομικής εξέλιξης
  • Κάλυψη εξόδων κίνησης
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.