Λογιστής Α’ Τάξης - Φοροτεχνικός
N|E|P|A Economic Consulting
Αθήνα
πριν από 4 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

H N E P A Economic Consulting είναι μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη λογιστική εταιρεία με έδρα την Αθήνα και αναζητά Λογιστή Α’ Τάξης Φοροτεχνικό με εμπειρία στην τήρηση και επίβλεψη εταιριών.

Απαραίτητα τεχνικά χαρακτηριστικά :

  • Απόφοιτος ΤΕΙ / ΑΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 5-8 ετών λογιστική / ελεγκτική εταιρεία ή οργανωμένο λογιστήριο
  • Άδεια Λογιστή-Φοροτεχνικού Α’ Τάξης
  • Αποδεδειγμένη γνώση κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος (Ν.4172 / 2013), Φορολογικών διαδικασιών (Ν.4174 / 2013) και ΦΠΑ (2859 / 2000)
  • Πολύ καλή γνώση Ε.Λ.Π (Ν.4308 / 2014) και IFRS
  • Κατάρτιση Δηλωτικών υποχρεώσεων
  • Γνώση ERP και Reporting
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας και χειρισμού Η / Υ, πολύ καλό χειρισμό excel, word
  • Απαραίτηταπροσωπικά χαρακτηριστικά :

  • Συνεργατικότητα -Ομαδικότητα
  • Επικοινωνιακή και διαπραγματευτική ικανότητα
  • Διαχείριση κρίσεων σε ομάδα
  • Διαχείριση πίεσης και απαιτήσεων
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία
  • Επιχειρηματική αντίληψη
  • Ικανότητα προγραμματισμού, οργάνωσης και τήρησης προθεσμιών
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης ατόμων και ομάδων
  • Εμπιστευτικότητα, εχεμύθεια
  • Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ευκαιρίες γρήγορης επαγγελματικής ανέλιξης σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

    Οι ενδιαφερόμενοι, που πληρούν τα προσόντα παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα κάνοντας Αίτηση αναφέροντας στο θέμα τον κωδικό θέσης : ACC06

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.