Διευθυντής Πληροφορικής
INTERLIFE A.Α.Ε.Γ.Α.
Thessaloniki, Grecia
πριν από 4 μέρες

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ για τα κεντρικά γραφεία στη Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή Θέσης

Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να διαθέτει τις απαραίτητες γνώσεις και δεξιότητες για την οργάνωση, βελτίωση και συντονισμό των διαδικασιών του τμήματος Πληροφορικής και Τεχνολογίας καθώς και την αποτελεσματική διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού του, με στόχο την αύξηση παραγωγικότητας και τη διασφάλιση του επίπεδου παρεχόμενων υπηρεσιών.

Αρμοδιότητες

  • Εποπτεία προσωπικού του τμήματος και συντονισμός του για μέγιστη απόδοση, συνεχή βελτίωση και εύρυθμη λειτουργία.
  • Αξιοποίηση των συστημάτων της εταιρίας με σκοπό τη διασφάλιση των σκοπών της επιχείρησης και πρωτοβουλίες για αναβαθμίσεις - βελτιώσεις.
  • Διερεύνηση και ανάλυση επιχειρησιακών αναγκών της Διεύθυνσης Πληροφορικής και Τεχνολογίας και σχεδιασμός νέων στρατηγικών και διαδικασίων.
  • Απαραίτητα προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία, κατά προτίμηση στον Ασφαλιστικό ή Τραπεζικό Κλάδο.
  • Πτυχίο ΑΕΙ Πληροφορικής.
  • Εξαιρετική γνώση τεχνικής διαχείρισης, ανάλυσης πληροφοριών και πληροφοριακών συστημάτων.
  • Δεξιότητες και Ικανότητες

  • Ηγετικές ικανότητες
  • Ικανότητα να ανταποκρίνεται σε στενές προθεσμίες και να αντιδρά με αποτελεσματικότητα σε υπό πίεση καταστάσεις
  • Ικανότητα ιεράρχησης προτεραιοτήτων και ευελιξία στον σχεδιασμό πλάνων
  • Δεξιότητα άριστης γραπτής ή προφορικής επικοινωνίας
  • Δημιουργική και αναλυτική σκέψη
  • Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας
  • Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν βιογραφικό σημείωμα στο e-mail : hr interlife.gr. Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.