Υπάλληλος Τμήματος Οδικών μεταφορών / Διεκπεραίωση αποστολών /Customer Service (Ασπρόπυργος)
Goldair Cargo SA
Ασπρόπυργος
πριν από 6 μέρες
source : Careernet.gr

Υπάλληλος Τμήματος Οδικών μεταφορών / Διεκπεραίωση αποστολών / Customer Service

Η θέση εργασίας αφορά τις εγκαταστάσεις της εταιρείας στον Ασπρόπυργο Αττικής

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

  • Επικοινωνία με το δίκτυο των συνεργατών στην Ευρώπη για την οργάνωση των αφίξεων των αποστολών.
  • Επικοινωνία με την cross docking αποθήκη για παρακολούθηση της πορείας αφίξεων εκφορτώσεων εμπορευμάτων.
  • Καταχώρηση πληροφοριών αποστολών στο ERP.
  • Επικοινωνία με πελάτες (Ενημέρωση αφίξεων, οργάνωση παράδοσης αποστολών ).
  • Τιμολόγηση.
  • Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ - ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης (γνώση σε θέματα Freight Forwarding and Logistics επιθυμητά) ή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργασίας.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, κάθε επιπλέον ξένη γλώσσα θα εκτιμηθεί αναλόγως (κατά προτίμηση Γερμανικά).
  • Προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης χρόνου & αποτελεσματικότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων.
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας .
  • Ευελιξία.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η / Υ και προγραμμάτων (Microsoft Office, Outlook , Excel, Word, Google Drive, Orian ERP)
  • Επαγγελματική παρουσία και συμπεριφορά.
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητα.
  • Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση.
  • Αποδοχές αναλόγως των προσόντων και της εμπειρίας.
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Διαρκής εκπαίδευση με προοπτικές εξέλιξης
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.