Γαζώτρια- Μοδίστρα
Κιρκασιάδης ΑΦΟΙ & ΣΙΑ Ο.Ε.
πριν από 1 μέρα
source : Jobseeker

Η Γαζώτρια Μοδίστρα θα ασχολείται με το ράψιμο και το κόψιμο υφασμάτων που προορίζονται για οικιακή και επαγγελματική χρήση (κουρτίνες, τραπεζομάντιλα, σεντόνια, μαξιλαροθήκες, καλύμματα).

Θα πρέπει να έχει γνώσεις ραπτικής και εμπειρία στη χρήση γαζωτικής μηχανής και κοπτοράπτη. Επιπρόσθετα θα πρέπει να διακρίνεται από την παράγωγη προϊόντων άριστης ποιότητας δίνοντας έμφαση στη λεπτομέρεια.

Ευθύνες και Αρμοδιότητες.

  • Επιμετρά και συρράπτει διαφόρων ειδών υφάσματα με στόχο την παραγωγή επαγγελματικού εξοπλισμού ξενοδοχείων εσωτερικού και εξωτερικού χώρου (κουρτίνες, τραπεζομάντιλα, σεντόνια, μαξιλαροθήκες, καλύμματα)
  • Χρησιμοποιεί ραπτομηχανές (γαζωτική, κοπτοράπτη) και επιλέγει το κατάλληλα νήματα και βελόνες ανάλογα με το ύφασμα
  • Χρησιμοποιεί διαφορετικές τεχνικές ραπτικής ανάλογα με το επιδιωκόμενο αποτέλεσμα (στρίφωμα, ρέλι κτλ)
  • Κόβει την περίσσια υφάσματος και δίνει έμφαση στο άψογο τελείωμα και στη λεπτομέρεια
  • Ράβει κουμπότρυπες ή προσθέτει δαντέλες ή άλλες διακοσμήσεις
  • Κατασκευάζει Επισκευάζει τέντες / μουσαμάδες
  • Επιδιορθώνει υφάσματα με την χρήση κατάλληλων τεχνικών για τους πελάτες της εταιρείας
  • Επισυρράπτει ετικέτες και λογότυπα στα υπό παράγωγη προϊόντα
  • Απαραίτητα Προσόντα

    Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση (5-15 χρόνια)

    Γνώσεις Ικανότητες- Δεξιότητες

  • Άριστη γνώση υλικών (υφάσματα,νήματα)
  • Άριστη γνώση ραπτικής και μοδιστρικής
  • Γνώσεις σχεδίασης
  • Γνώσεις χρήσης γαζωτικής, κοπτοράπτη
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Προσωπικά χαρακτηριστικά

  • Υπευθυνότητα Επαγγελματισμός
  • Εργατικότητα
  • Καλαισθησία
  • Επιδεξιότητα
  • Προσοχή στη Λεπτομέρεια
  • Συνέπεια
  • Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Μισθός αναλόγως προσόντων
  • Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν στο 697 770 6745

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα