Μηχανικός Δικτύων Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων (SME)
Forthnet
ΚΟΛΩΝΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ
πριν από 17 ώρες
source : applymycv

Η Forthnet Α.Ε ., η εταιρία που έφερε το internet και τη συνδρομητική τηλεόραση στην Ελλάδα και παρέχει υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών και ψυχαγωγίας με το εμπορικό σήμα Nova , επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της και στις υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας,ζητά να προσλάβει :

Μηχανικό Δικτύων Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων ( SME )

Κωδ. Θέσης : SMENG / 19

O κάτοχος της θέσης έχει βασική ευθύνη την υλοποίηση και υποστήριξη υπηρεσιών (Τηλεφωνίας και Internet) μικρομεσαίων επιχειρήσεων, με κύριο στόχο την έγκαιρη υλοποίηση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση.

Κύριες Αρμοδιότητες της θέσης :

  • Δεύτερο επίπεδο διαχείρισης βλαβών
  • Συντονισμός εσωτερικών ομάδων στην υλοποίηση υπηρεσιών και διαχείριση βλαβών
  • Συμμετοχή σε έργα τεχνικής ανάπτυξης νέων SME υπηρεσιών
  • Συντήρηση και αναβάθμιση εξοπλισμών SME συνδρομητικής βάσης
  • Λειτουργία και ανάπτυξη Wifi υπηρεσιών Nova Hotspot
  • Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Τηλεπικοινωνιών ή και Ηλεκτρονικής)
  • Εμπειρία στον χώρο των τηλεπικοινωνιών τουλάχιστον 3 έτη
  • Εμπειρία σε Routers, Firewalls, Pbx και WIFI AP controllers (Technicolor, Aethra, Cisco, Adtran κλπ)
  • Πιστοποιήσεις Cisco επιπέδου CCNA / CCNA Collaboration ,εμπειρία σε διαχείριση Τηλεφωνικών Κέντρων και πρακτική εμπειρία σε IP Dynamic Routing, ISDN και SIP σηματοδοσία ,θα θεωρηθούν επιπρόσθετο προσόν
  • Επιθυμητή εμπειρία προγραμματισμού ,ανάπτυξης εργαλείων αυτοματισμού μαζικής διαχείρισης CPE καθώς και εργαλείων παρακολούθησης ,διαχείρισης δικτύου και Customer Relationship Management (NMS,CRM)
  • Αριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Αριστη γνώση χρήσης Η / Υ και MS Office
  • Ικανότητες και Δεξιότητες

  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα συνεχούς προσαρμογής και εκμάθησης νέων τεχνολογιών
  • Δυνατότητα σχεδιασμού και οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου και όγκου εργασίας
  • Η εταιρία προσφέρει :

  • Ιδιωτικό Πρόγραμμα Ομαδικής Ασφάλισης
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα