Scrum Master
XTB
Athens, Greece
πριν από 6 μέρες
source : Just Join IT

Kanban (nice to have)

Confluence (nice to have)

JIRA (nice to have)

PSM III (nice to have)

PSM II (regular)

Scrum Master (regular)

Opis oferty

Poszukujemy osoby na stanowisko Scrum Mastera w XTB, w pełnym wymiarze współpracy.

Szukamy osoby z dużym doświadczeniem oraz praktyczną i teoretyczną wiedzą dotyczącą doskonalenia procesu tworzenia produktów w dużej organizacji w złożonym środowisku.

Zakres obowiązków :

  • Doskonalenie procesu tworzenia produktów najwyższej jakości poprzez proaktywną współpracę na 3 poziomach : Product Owner, Scrum Team, organizacja
  • Proaktywna współpraca z osobami odpowiedzialnymi za całokształt procesów wytwórczych w dziale IT (Chief Product Development Officer, Head of Delivery, Head of IT Infrastructure and Security, Head of Development)
  • Koordynacja prac międzyzespołowych i wewnątrzzespołowych tam, gdzie samoorganizacja jest niewystarczająca
  • Samodzielne realizowanie end-to-end inicjatyw i zmian zleconych przez Head of Delivery
  • Dbanie o prawidłowe i zrozumiałe zarządzanie wszystkimi elementami Scruma (empiryzm, filary Scruma, wydarzenia, role, wartości, reguły)
  • Wykrywanie nieprawidłowości w procesie wytwórczym, zgłaszanie ich oraz zarządzanie nimi
  • Wspieranie samoorganizacji zespołów
  • Usuwanie przeszkód, które spowalniają zespół
  • Inicjowanie działań zwiększających produktywność zespołów scrumowych
  • Dzielenie się wiedzą i wskazówkami w zespole oraz w całym dziale IT
  • Pomoc w zarządzaniu zależnościami międzyzespołowymi
  • Budowanie mindsetu produktowego w zespołach oraz podejścia iteracyjnego i inkrementacyjnego
  • Dbanie wraz z zespołami o wartość i jakość produktów
  • Jako Scrum Master będziesz członkiem kilku zespołów Scrumowych
  • Wymagania :

  • Minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku Scrum Mastera oraz 5-letnie w branży IT
  • Certyfikat PSM II lub PSM III
  • Zrealizowane szkolenie akredytowane przez Scrum.org Professional Scrum Master II (Advanced)
  • Podstawowe doświadczenie w skalowaniu Scruma
  • Podstawowa znajomość frameworku Evidence-Based Management
  • Wysoko rozwinięte kompetencje miękkie (komunikatywność, asertywność, obserwacja, empatia, rozwiązywanie konfliktów)
  • Znajomość procesów wytwarzania oprogramowania i różnych specjalizacji w IT : FE, BE, QA, BA, Arch, UX, UI, PO, SM, DevOps
  • Doświadczenie we współpracy z wieloma zespołami jednocześnie
  • Doświadczenie we współpracy z Product Ownerami oraz znajomość roli Product Ownera
  • Doświadczenie we wdrażaniu frameworka Scrum w organizacji
  • Znajomość JIRA / Confluence
  • Znajomość elementów metody Kanban
  • Znajomość branży produktów finansowych będzie dodatkowym atutem
  • Oferujemy :

  • Pracę w stabilnej, rozpoznawalnej firmie, będącej liderem w branży FinTech
  • Pakiet benefitów pozapłacowych
  • Dużą samodzielność i możliwości rozwoju kompetencji biznesowych w branży FinTech
  • Budżet szkoleniowy
  • Wynagrodzenie będzie uzależnione od Twojego doświadczenia
  • Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy w XTB S.A.

    Αναφορά αυτής της εργασίας