Γραφίστας για στελέχωση του τμήματος Σχεδιασμού
Zelloh
Θεσσαλονίκη Φοίνικας
πριν από 6 μέρες
source : Jobseeker

Ζητείται γραφίστας από εταιρία εμπορίας τεχνολογικών ειδών με online κατάστημα.

Στα καθήκοντα περιλαμβάνεται κυρίως ο σχεδιασμός καταχωρήσεων και προωθητικών ενεργειών.

Βασικές Αρμοδιότητες

Δημιουργικός σχεδιασμός λογοτύπων και εταιρικής ταυτότητας

Δημιουργικό σχεδιασμό προωθητικών POP υλικών

Δημιουργία υλικών για website / Social Media / Newsletters / Banners

Συμμετοχή στα εκάστοτε project και συνεργασία με τα υπόλοιπα στελέχη με στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα

Σύνταξη ενημερωτικών δελτίων, ανάρτηση περιεχομένου στα social media και διαχείριση campaign επικοινωνίας.

Σχεδιασμός campaign προώθησης προϊόντων σε συνεργασία με εμπορικό δίκτυο, σύνθεση προτάσεων και μέσων, προκοστολόγηση, εκπόνηση, έκθεση αποτελεσμάτων.

Απαιτούμενα προσόντα και δεξιότητες

Γνήσιο ενδιαφέρον στο πεδίο του σχεδιασμού ιστοσελίδων, τις δυνατότητες και τις αρχές του web.

Γνώση Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign. Γνώση στο XD θα προτιμηθεί.

Η γνώση Adobe AfterEffects δεν είναι απαραίτητη, ωστόσο είναι θετικότατο.

Η γνώση 3D Animation θα προτιμηθεί.

Ανεπτυγμένες δεξιότητες επικοινωνίας, γραπτής και προφορικής, στην ελληνική αλλά και στην αγγλική γλώσσα εξίσου

Ομαδικό πνεύμα, πραγματική θέληση και αγάπη για δημιουργικότητα και πρωτοτυπία.

Εργατικότητα και υπευθυνότητα.

Προγενέστερη εμπειρία στον χώρο.

Ηλικία έως 35 ετών.

Σπουδές αντίστοιχης κατεύθυνσης.

Εξοικείωση με τα Social Media.

Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.

Παροχές :

Αρχική και συνεχής εκπαίδευση

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (ασφάλιση, σταθερός μισθός)

Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον, που προσφέρει δυνατότητες εξέλιξης

Υποβάλετε αίτηση
Προσθήκη στα αγαπημένα
Κατάργηση από τα αγαπημένα