Υπεύθυνος Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων
INTERLIFE A.Α.Ε.Γ.Α.
Thessaloniki, Grecia
πριν από 9 ώρες

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά εσωτερικό Υπεύθυνο Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα DPO) για την έδρα της στηΘεσσαλονίκη

Ρόλος και αρμοδιότητες

  • Ενημέρωση και παροχή συμβουλών στην Εταιρία καιτο προσωπικό της αναφορικά με τις υποχρεώσεις που απορρέουν από τον ΓενικόΚανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων καθώς και από άλλες διατάξεις τηςισχύουσας νομοθεσίας.
  • Παρακολούθηση της συμμόρφωσης της Εταιρίας στοπεδίο εφαρμογής του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων και τηςοικείας ισχύουσας νομοθεσίας.
  • Παροχή συμβουλών όσον αφορά την εκτίμησηαντικτύπου σχετικά με την προστασία των δεδομένων και παρακολούθηση τηςυλοποίησης των σχετικών υποχρεώσεων.
  • Συνεργασία με την ΑΠΔΠΧ καθώς και με οποιαδήποτεΕποπτική Αρχή αναφορικά με την προστασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα.
  • Σημείο επικοινωνίας για την ΑΠΔΠΧ για ζητήματασχετικά με την επεξεργασία δεδομένων.
  • Διενέργεια εσωτερικών ελέγχων.
  • Απαραίτητα προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Α.Ε.Ι. Νομικής ή Πληροφορικής
  • Άριστη γνώση και χρήση Η / Υ και MS Office.
  • Επιθυμητά προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή σε τμήμα Εσωτερικού Ελέγχου / Διασφάλισης Ποιότητας.
  • Πιστοποίηση Υπεύθυνου Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (DPO).
  • Προϋπηρεσία στον ασφαλιστικό χώρο.
  • Απαραίτητα χαρακτηριστικά

  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και απόδοσης υψηλής ποιότητας υπηρεσιών.
  • Οξεία αντίληψη εταιρικών πολιτικών / διαδικασιών.
  • Ικανότητα συγγραφής εταιρικών πολιτικών / διαδικασιών.
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης.
  • Αποφασιστικότητα και ακεραιότητα.
  • Ικανότητα δημιουργίας και διατήρησης σχέσεων εμπιστοσύνης.
  • Παροχές

  • Μισθός αναλόγως προσόντων.
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Ατυχημάτων και Νοσοκομειακής Περίθαλψης μετά τον πρώτο χρόνο συνεργασίας.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτικές εξέλιξης.
  • Οι ενδιαφερόμενοι / ες που διαθέτουν τα απαιτούμενα προσόντα,καλούνται να αποστείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα στο e-mail : hr interlife.gr.

    Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.

    Εφαρμογή