Senior Linux System Engineer
Be in IT
Athens, Greece
πριν από 4 μέρες
source : Just Join IT

Linux (advanced)

Be in IT to firma rekrutacyjna, wyspecjalizowana w poszukiwaniu Specjalistów z branży technologii informatycznych. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko : Senior Linux System Engineer.

Zakres obowiązków :

  • Długofalowa współpraca z polską firmą IT, specjalizującą się w zapewnieniu infrastruktury serwerowej dla zewnętrznych klientów korzystających ze sklepów online / e-commerce, w tym dużych i znanych marek.
  • Bieżące zarządzanie, rozwój i nadzór nad serwerami opartymi na Linuxie.
  • Konfiguracja serwerów w zakresie modułów zarządzania (podstawowy poziom).
  • Diagnostyka problemów sprzętowych i hardware na potrzeby zgłoszeń z serwisu i linii wsparcia.
  • Współpraca z zespołem, dzielenie się wiedzą, mentoring osób z młodszym doświadczeniem.
  • Oczekujemy :

  • Co najmniej 5 / 6-letnie doświadczenie w administracji systemami i serwerami z Linuxem.
  • Znajomości OS Linux - wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat budowy jądra i modułów, zarządzania procesami, zarządzania pamięcią, działaniem serwerów wieloprocesorowych, mechanizmów uwierzytelniania, zbierania logów systemowych.
  • Dobra znajomość i doświadczenie w zagadnieniach : wirtualizacja serwerów (XEN / KVM, VMWare), automatyzacja (Puppet / Ansible lub inne), systemy plików, języki skryptowe (teoria i praktyka), instalacja i konfiguracja serwerów (Nginx, Apache, PHP).
  • Znajomości zasad funkcjonowania TCP / IP - komunikacja od L2 w górę, routing statyczny, NATy (np. SNAT DNAT), VLAN, LACP, VPN, VRRP, firewall, IPS, LVS, HAproxy.
  • Znajomości mechanizmów optymalizacji i równoważenia obciążenia (varnish, pound).
  • Znajomości systemów do zarządzania bazami danych (MySQL, PostgreSQL).
  • Wiedza z zakresu instalacji i konfigurowania serwerów DNS (bind).
  • Znajomości protokołów HTTP DNS, SFTP.
  • Umiejętności instalowania i konfigurowania serwerów pocztowych (postfix, exim)
  • Podstawowej wiedzy z zakresie działania sieci opartych o TCP / IP.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej dokumentacji.
  • Gotowość do współpracy zdalnej.
  • Oferujemy :

  • Długoterminowa współpraca w modelu B2B, z wynagrodzeniem w przedziale 18 000 - 22 000 PLN netto miesięcznie + VAT + 28 dni płatnego urlopu.
  • Szybki i sprawny proces rekrutacyjny (dwa etapy).
  • Dodatkowy budżet na rozwój i uczestnictwo w konferencjach.
  • Sprzęt potrzebny do współpracy (laptop, telefon, internet mobilny)
  • Brak dyżurów po godzinach
  • Prywatna opieka medyczna LuxMed, Kafeteria MyBenefit.
  • Współpraca w pełni zdalna, teraz jak i po pandemii.
  • Αναφορά αυτής της εργασίας