Υπάλληλος Λογιστηρίου - Ίος
ACTEON TRAVEL
Ιητών
πριν από 11 ώρες
source : Skywalker

Η ΔΕΝΑΞΑΣ Α.Ε , εταιρία ξενοδοχειακών και τουριστικών υπηρεσιών,

αναζητά για άμεση πρόσληψη στα γραφεία της στην Ίο

Υπάλληλο Λογιστηρίου

Αρμοδιότητες :

  • Καταχώριση τιμολογίων προμηθευτών
  • Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών, συνεχής έλεγχος και επικοινωνία μαζί τους για τη συμφωνία και είσπραξη των υπολοίπων βάσει της πιστωτικής πολιτικής της εταιρίας
  • Πληρωμές τιµολογίων προµηθευτών εσωτερικού εξωτερικού, καθώς και διεκπεραίωση λοιπών πληρωμών για την οµαλή λειτουργία του γραφείου
  • Πληρωμές εξόδων εταιρίας
  • Πληρωμές μισθοδοσίας
  • Συνεργασία με τράπεζες και εφορία, καθώς και πιθανές εξωτερικές εργασίες που αφορούν τα παραπάνω
  • Παρακολούθηση και καταχώριση εταιρικών πιστωτικών καρτών
  • Διαχείριση ηλεκτρονικών πυλών (ΓΕΜΗ, ΙΚΑ, Taxisnet, Western Union κ.λπ.)
  • Παρακολούθηση ταµείου και ικανή διαχείριση αυτού
  • Διατήρηση αρχείων εταιρίας και οργάνωσή τους (συµβάσεις προσωπικού, ασφαλιστήρια συµβόλαια ακινήτων, αµαξιών και service αυτών, συµβόλαια συνεργατών αντιπροσώπων, αρχεία ΕΣΠΑ κτλ.)
  • Απαιτούμενα προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ σε οικονομικές επιστήμες θα προτιμηθεί
  • Σχετική προϋπηρεσία σε λογιστική εταιρία ή τουριστικό γραφείο
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών και περιβάλλοντος Windows (Office)
  • Γνώση του λογιστικού προγράμματος Praktik της Forth-CRS θα προτιμηθεί
  • Οργάνωση, συνέπεια, αντίληψη, προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ανεπτυγμένο αίσθημα επαγγελματικής υπευθυνότητας
  • Η επιχείρηση προσφέρει :

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαμονή
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα