Γ' Μάγειρας Ζεστής Κουζίνας
AEGEAN VIEW
Κω
πριν από 29 μέρες
source : Skywalker

H ξενοδοχειακή μονάδα Aegean View Aqua Resort , που εδρεύει στην Κω ,

αναζητεί για να προσλάβει άμεσα

Γ' Μάγειρα Ζεστής Κουζίνας

Απαραίτητα προσόντα :

  • Να εξασφαλίζει την ομαλή λειτουργία της κουζίνας, τον έλεγχο των προϊόντων και την ποσότητα των παραγόμενων αντικειμένων.
  • Να έχει άριστη γνώση χειρισμού όλων των λειτουργιών της κουζίνας, τουλάχιστον 3 χρόνια στην ίδια θέση.
  • Να είναι καλά ενημερωμένος για τη σύνταξη συνταγών και για την ταξινόμηση των τροφίμων.
  • Να εξασφαλιζει το υψηλότερο επίπεδο ασφάλειας των τροφίμων με την αυστηρή εφαρμογή κατευθυντήριων γραμμών (HACCP, σύστημα διαχείρισης ασφάλειας τροφίμων).
  • Καθήκοντα :

    Ο συγκεκριμένος ρόλος υπάγεται απευθείας στον chef του ξενοδοχείου. Ο Β' μάγειρας θα είναι υπεύθυνος για τη διατήρηση του υψηλότερου δυνατού επιπέδου στα εξής : παρασκευή τροφίμων, παροχή υπηρεσιών και τήρηση υγιεινής στο τμήμα του.

    Απαιτήσεις :

  • Πηγαία διάθεση για φιλοξενία
  • Απόφοιτος σχολής μαγειρικής
  • Τουλάχιστον 3 χρόνων εμπειρία στη θέση σε ελληνικά ή διεθνή ξενοδοχεία 4 ή 5 αστέρων, all inclusive
  • Καλή γνώση παρασκευής προϊόντων στην ελληνική και τη διεθνή κουζινα, όπως επίσης και στα τοπικά ζεστά επιδόρπια
  • Να υπάρχει ισχυρή κατανόηση της ασφάλειας και της συντήρησης των τροφίμων (HACCP)
  • Να έχει καλές επικοινωνιακές δεξιότητες στην αγγλική γλώσσα (προφορικά και γραπτά)
  • Να είναι δημιουργικός, με εξαιρετικές δεξιότητες στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές (Excel, Micros)
  • Διακατέχεται από ομαδικότητα, παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα για την αποτελεσματική διαχείριση των καταστάσεων και την άμεση εξεύρεση λύσεων
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
  • Η επιχείρηση προσφέρει :

  • Διαμονή και διατροφή
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Μισθό ανάλογο των προσόντων
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.