Βοηθός Λογιστή (Junior Accountant)
Μεγάλη πολυεθνική εταιρεία στην Ανατολική Αττική
Αθήνα, GR
πριν από 3 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Μεγάλη πολυεθνική εταιρεία στην Ανατολική Αττική, με παρουσία στην Ελλάδα για περισσότερα από 50 έτη, αναζητά :

Βοηθό Λογιστή (Junior Accountant)

Γενική Περιγραφή Θέσης

Ως Βοηθός Λογιστής, θα ασχοληθείτε με τον λογιστικό κύκλο καταχώρησης παραστατικών, τη συμφωνία πελατών-προμηθευτών, την διαχείριση δεδομένων βάσης και την υποστήριξη των διαδικασιών του λογιστηρίου.

Καθήκοντα

  • Καταχώρηση παραστατικών στην Ομάδα 1, Ομάδα 2 και Ομάδα 6 του λογιστικού σχεδίου
  • Ενημέρωση του Μητρώου Παγίων
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία του ετήσιου προϋπολογισμού
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία μηνιαίων αποτελεσμάτων
  • Μέλος της ομάδας διαχείρισης βάσης δεδομένων του ERP
  • Προσόντα

  • Σχετική προϋπηρεσία 2-3 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρείας
  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Excel
  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Θετική διάθεση για εργασία και μάθηση
  • Η εταιρεία προσφέρει :

  • Συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Προοπτικές εξέλιξης καριέρας
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Μηνιαίες αποδοχές ανάλογες με την θέση και την εμπειρία
  • Όλα τα βιογραφικά σημειώματα θα θεωρηθούν εμπιστευτικά. Τα δεδομένα σας θα επεξεργαστούν σύμφωνα με τον κανονισμό GDPR μόνο για εσωτερική χρήση.

    Όσα βιογραφικά μείνουν εκτός διαδικασίας πρόσληψης θα διαγραφούν.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.