Τεχνικός Η/Υ
Ομιλος Κωνσταντίνου
Άγιος Δημήτριος
πριν από 4 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Ο όμιλος Κωνσταντίνου () ζητάει

Τεχνικό Η / Υ για τα κεντρικά γραφεία στον Άγιο Δημήτριο

Αρμοδιότητες

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης (Help Desk)
  • Επίλυση προβλημάτων και καθορισμός λύσης σε θέματα hardware και software
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση hardware και software
  • Παρακολούθηση της λειτουργίας και της απόδοσης των συστημάτων και του δικτύου
  • Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Πληροφορικής (ή σχετικής σχολής)
  • Προϋπηρεσία 3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώσεις σε τεχνολογίες Windows Server
  • Γνώσεις εγκατάστασης και διαχείρισης δικτύων (LAN, WAN, routers, switches, firewall, Access Point)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητες εργασίας σε ομάδα, προγραμματισμού εργασιών και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, άνεση στον προφορικό λόγο και αναλυτική σκέψη
  • Κάτοχος ΙΧ ή δίκυκλου
  • Προαιρετικά Προσόντα

  • Γνώσεις σε τεχνολογίες εικονικών υποδομών (VMWare / ESXi)
  • Καλή γνώση σε συστήματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (Exchange Server, mail 365 )
  • Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα,δηλώνοντας τη θέση,επιλέγοντας Αίτηση

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.