Γραμματειακή Υποστήριξη
Translation Embassy
Θεσσαλονίκη/Αθήνα
πριν από 2 μέρες
source : Jobseeker

Η επιχείρηση Translation Embassy αναζητά υπάλληλο για μερική 4ωρη απασχόληση, μία ημέρα την εβδομάδα, με αντικείμενο τη γραμματειακή υποστήριξη.

Η εργασία θα παρασχεθεί με υβριδικό τρόπο, εν μέρει από τις εγκαταστάσεις του γραφείου μας κι εν μέρει εξ αποστάσεως. Η αυτοπρόσωπη παρουσία του εργαζομένου κρίνεται επιβεβλημένη, όταν πρόκειται να συζητηθούν θέματα συντονισμού και να παρασχεθούν κατευθυντήριες οδηγίες.

Ενδεικτικά καθήκοντα :

  • Επικοινωνία με δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς για τη διεκπεραίωση υποθέσεων
  • Παρουσίαση της επιχείρησης σε ιδιωτικούς και δημόσιους φορείς για σκοπούς δικτύωσης
  • Επικοινωνία με συνεργάτες και προμηθευτές για διεκπεραίωση υποθέσεων και επίλυση θεμάτων
  • Σύνταξη κειμένων και αλληλογραφίας
  • Παρακολούθηση αλληλογραφίας
  • Υποστήριξη σε θέματα οργάνωσης γραφείου
  • Απαιτούμενα προσόντα και δεξιότητες :

  • Απόφοιτος μεταδευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
  • Μητρική γλώσσα : ελληνικά
  • Άριστη γνώση της αγγλικής
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες / Ευχέρεια και άνεση την επικοινωνία
  • Καλές οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια, διάθεση συνεργασίας και αποτελεσματικότητα
  • Παροχές

    o Βασικός μισθός με δυνατότητα μελλοντικής προσαύξησης ανάλογα με την απόδοση του εργαζομένου και την πορεία της επιχείρησης

    o Καθοδήγηση και εκπαίδευση σε όλα τα θέματα που σχετίζονται με τις ανάγκες ενός σύγχρονου μεταφραστικού γραφείου

    o Δυνατότητα μελλοντικής εξέλιξης εντός της επιχείρησης

    Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα και συνοδευτική επιστολή στη διεύθυνση : jobs translationembassy.com

    Στη συνοδευτική επιστολή παρακαλούμε αναφέρετε τους λόγους, για τους οποίους πιστεύετε ότι είστε κατάλληλοι για τη συγκεκριμένη θέση, πώς μπορείτε να συμβάλλετε, τυχόν προηγούμενη σχετική προϋπηρεσία κ.α.

    Παρακαλούμε στο θέμα του μηνύματος να αναγραφεί το εξής : Αίτηση για θέση γραμματειακής υποστήριξης

    Θα γίνονται δεκτές αιτήσεις έως και 31 Ιανουαρίου 2022.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.

    Εφαρμογή