ΘΕΣΗ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
HOME & HOTEL DECO
Αθήνα, Ελλάδα
πριν από 13 μέρες
source : Kariera.gr

Η εταιρεία Home Deco ζητά για την θέση του λογιστηρίου λογιστή με εμπειρία τουλάχιστον 3-5 χρονών σε αντίστοιχη θέση Λογιστή η έμπειρου βοηθού λογιστή.

Απαιτήσεις

Θέση : Λογιστής Λογίστρια

Η εταιρεία HOMEDECOενδιαφέρεται για Υπεύθυνο Λογιστηρίου

αναφορά στην Γενική διεύθυνση τη εταιρείας.

Βασικός στόχος της θέσης : η οργάνωση εφαρμογή και έλεγχος διαδικασιών σχετιζόμενων με λογιστική διαχείριση τη εταιρείας

Κύριες αρμοδιότητες :

  • Οργάνωση και επίβλεψη της ορθής λειτουργίας του λογιστηρίου
  • Οργάνωση και εποπτικός έλεγχος των υπηρεσιών και εργασιών του λογιστηρίου.
  • Καταχωρήσεις παραστατικών απόδοση ΦΠΑ ολοκλήρωση μηνιαίων λογιστικών αναφορών και υποχρεώσεων
  • Παρακολούθηση προγραμματισμός και σύνταξη χρηματοοικονομικών αναφορών εισροών και εκροών χρηματοοικονομικών ροών-cashflowmonthly
  • Έλεγχος και παρακολούθηση των δαπανών και αξιολόγηση προμηθευτών
  • Έλεγχος και παρακολούθηση των αποθεμάτων σε συνεργασία με τους υπευθύνους αποθήκης
  • Απαιτούμενα Προσόντα :

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ η ΤΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης
  • 3 - 5 έτη προϋπηρεσία σε μεσαία / μεγάλη επιχείρηση με οργανωμένο τμήμα Λογιστικών υπηρεσιών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων Softoneκαι ΜSOffice
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού των κρατικών ηλεκτρονικών συστημάτων όπως : Taxisnet, ΕΡΓΑΝΗ, κ.λπ.
  • Εμπειρία σε έκδοση περιοδικών οικονομικών και εμπορικών αναφορών
  • Ικανότητες συμπεριφορές ρόλου

  • Μεθοδική σκέψη και οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, οργανωτικότητα, ομαδικότητα και συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό αυστηρές προθεσμίες απόδοση κάτω από πίεση
  • Προσαρμοστικότητα χαμηλή αντίσταση στην αλλαγή
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Η εταιρεία προσφέρει :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonusrewardingsystem
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Υποστήριξη προγραμμάτων συνεχιζόμενης εκπαίδευσης
  • Step 2
    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.