Βιομηχανικός Σχεδιαστής - Νομός Πιερίας
UPGRADE
Νομός Πιερίας
πριν από 5 μέρες
source : Skywalker

Η εταιρία συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης βιομηχανίας μετάλλου στη Β. Ελλάδα, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης :

Βιομηχανικός Σχεδιαστής

Κωδικός θέσης : PRDES0521

Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή Βιομηχανικού Σχεδιασμού ή θετικής κατεύθυνσης
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών
  • Γνώση χρήσης προγραμμάτων / λογισμικών Solidworks ή Metalix ή Autonest
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η / Υ
  • Επιθυμητά προσόντα :

  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Δημιουργική σκέψη
  • Οργανωτικότητα
  • Ικανότητα συντονισμού και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών ταυτόχρονα και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Καθήκοντα :

  • Δημιουργία και προσαρμογή σχεδίων του προϊόντος
  • Βιομηχανικός σχεδιασμός του προϊόντος
  • Φωτορεαλιστική απεικόνιση με 2D / 3D λογισμικά
  • 3D μοντελοποίηση με τη χρήση ειδικών 3D λογισμικών
  • Δημιουργία πρωτοτύπων του προϊόντος και έλεγχος λειτουργικότητας και εργονομίας
  • Σχεδιασμός ασφάλειας προϊόντος
  • Έλεγχος προδιαγραφών και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Συνεργασία με τα στελέχη και τους υπεύθυνους του τμήματος παραγωγής για τη μαζική παραγωγή του προϊόντος Εποπτεία της βιομηχανοποίησης του μοντέλου μέχρι την ολοκλήρωσή της
  • Συμμετοχή στην ανάλυση των αναγκών της εταιρίας για δημιουργία νέων ή βελτίωση ήδη υπαρχόντων προϊόντων
  • Η εταιρία προσφέρει :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.