Σύμβουλος Πώλησης Ηλεκτρολογικού Υλικού (Κεφαλονιά)
Hiring Solutions / kariera.gr
Αργοστόλι, Ιόνια Νησιά, GR
πριν από 2 μέρες
source : Kariera.gr

Η ομάδα του Hiring Solutions του Kariera.gr αναζητάει έναν ταμία εκ μέρους κορυφαίας ελληνικής εταιρείας στον χώρο του του λιανικού εμπορίου, στις πωλήσεις ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, φωτισμού, ειδών τεχνολογίας κτιρίων και λύσεων διαχείρισης ενέργειας.

Αρμοδιότητες

  • Σωστή εξυπηρέτηση στους πελάτες
  • Ανάπτυξη πελατολογίου
  • Προώθηση προϊόντων υποστηρίξη ενεργειών marketing
  • Εφαρμογή των τεχνικών πώλησης σύμφωνα με τα πρότυπα και την τήρηση της εμπορικής πολιτικής
  • Ενημέρωση των πελατών για τα νέα προϊόντα και τις νέες τεχνολογίες
  • Follow up των προσφορών και παραγγελιών με στόχο την τιμολόγηση
  • Ενημέρωση των νέων τεχνολογιών και προϊόντων
  • Λειτουργία βάσει των προτύπων mystery shopping
  • Τήρηση των εταιρικών διαδικασιών - πρότυπα εμφάνισης καταστήματος και αποθήκης
  • Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ - ΤΕΕ Ηλεκτρολογίας / Αυτοματισμών, Πολυτεχνείο
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητές γνώσεις, εμπειρία, προϋπηρεσία

  • Γνώση του SAP / CRM