Μηχανικός Υποστήριξης Συντήρησης
MYTILINEOS
Κόρινθος
πριν από 2 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Η MYTILINEOS, μία από τις κορυφαίες βιομηχανικές επιχειρήσεις της Ελλάδας με ισχυρή διεθνή παρουσία στους τομείς δραστηριότητας Μεταλλουργίας, Ηλεκτρισμού & Φυσικού Αερίου, Ολοκληρωμένων Έργων Βιώσιμης Ανάπτυξης και Διεθνούς Ανάπτυξης Ανανεώσιμων Πηγών & Αποθήκευσης Ενέργειας αναζητά να στελεχώσει τη θέση του Μηχανικού Υποστήριξης Συντήρησης , στο Ενεργειακό Κέντρο Κορίνθου (Κόρινθος Power).

Κωδικός Θέσης : ΜΥΣ 0920 )

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Είναι υπεύθυνος για την ανάπτυξη του συστήματος Ποιότητας του Ενεργειακού Κέντρου
  • Υποστηρίζει την οργάνωση και υλοποίηση της επεμβατικής, προληπτικής και βελτιωτικής συντήρησης του μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Παρακολουθεί τα μακροπρόθεσμα συμβόλαια συντήρησης και συμμετέχει στη σύνταξη του προγράμματος συντήρησης, σύμφωνα με τις οδηγίες των κατασκευαστών και των εγχειριδίων Ο&Μ
  • Συμμετέχει ενεργά στην αξιολόγηση και στο troubleshooting προβλημάτων Μηχανολογικής Συντήρησης
  • Παρακολουθεί και επιβλέπει την εκτέλεση των εργασιών συγκολλήσεων, αμμοβολής και βαφής
  • Προετοιμάζει τις τεχνικές αναφορές του Μηχανολογικού Τμήματος καθώς και τις Μηνιαίες / Ετήσιες εκθέσεις των αποτελεσμάτων του Τμήματος Συντήρησης
  • Υποστηρίζει και καθοδηγεί το προσωπικό της μηχανολογικής συντήρησης με σκοπό τη διαρκή βελτίωση των μεθόδων / πρακτικών συντήρησης του εξοπλισμού
  • Διενεργεί τον ποιοτικό έλεγχο των προδιαγραφών, με βάση τα διεθνή standards, για την κατασκευή, προμήθεια και σχεδιασμό (Engineering) νέου εξοπλισμού του εργοστασίου
  • Παρακολουθεί, αναπτύσσει και αναλύει τους δείκτες απόδοσης (KPIs) της Μηχανολογικής Συντήρησης
  • Συμμετέχει και υποστηρίζει την ανάπτυξη και εκπαίδευση του προσωπικού του τμήματος
  • Μεριμνά για την τήρηση των κανόνων Υγείας και Ασφάλειας (περιλαμβάνει και το προσωπικό που διαχειρίζεται) στην εργασία
  • Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ή Μηχανικού Παραγωγής & Διοίκησης (μέλος Τ.Ε.Ε.)
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη σε θέση Μηχανικού Συντήρησης σε βιομηχανικό εξοπλισμό (εμπειρία σε Θερμικούς Σταθμούς Παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν)
  • Επιθυμητή εμπειρία σε θέματα συγκολλήσεων και μη καταστροφικών ελέγχων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η / Υ (MS Office). Επιθυμητή γνώση MS Project & Autocad
  • Η γνώση χειρισμού προγράμματος SAP (ειδικότερα τα modules : Plant Maintenance & Material Managements) θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Ευχέρεια επικοινωνίας, ομαδικό πνεύμα και διάθεση συνεργασίας
  • Ικανότητα άμεσης επέμβασης και επίλυσης τεχνικών προβλημάτων
  • Ικανότητα ορθής διαχείρισης χρόνου, ιεράρχησης προτεραιοτήτων και ανάθεσης αρμοδιοτήτων
  • Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μέσω του ακόλουθου συνδέσμου μέχρι τις 11 / 10 / 2020

    Όλες οι αιτήσεις θα διαχειριστούν με εμπιστευτικότητα.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.