Καθηγητές-τριες Γερμανικών
Samurai Security Hellas
ελλάδα
πριν από 4 μέρες
source : Jobseeker

Ψάχνουμε για αφοσιωμένους καθηγητές-τριες γερμανικών για ελεύθερη συνεργασία. Οι τόποι εργασίας βρίσκονται σε διαφορετικές πόλεις.

Πρόκειται για τη Θεσσαλονίκη, την Αθήνα, την Ξάνθη, την Ορεστιάδα και την Καβάλα. Προσφέρουμε γερμανικά μαθήματα σε μικρές ομάδες όλο το χρόνο, ανάλογα με τις ανάγκες τους.

Τα μαθήματα γερανικών μας διαρκούν συνήθως 6-12 εβδομάδες και λαμβάνουν χώρα καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή (σε συνεννόηση με τους υποψηφίους).

Εδώ θα συναντήσετε ανθρώπους από όλη την Ελλάδα που ενδιαφέρονται για τη γερμανική γλώσσα και τον πολιτισμό. Στόχος τους είναι να πάνε στη Γερμανία μετά την εκμάθηση της γερμανικής γλώσσας και να ζήσουν εκεί, καθώς και να εργαστούν.

Καθήκοντα :

Διδάξτε στους μαθητές τη γερμανική γλώσσα

Βασικά και επαγγελματικό λεξιλόγιο / μαθήματα

Σύνταξη περιεχομένου

Προσόντα :

Πολύ καλή γνώση της ελληνικής στην προφορική και γραπτή

Πολύ καλή γνώση της γερμανικής στην προφορική και γραπτή

Εμπειρία στη χρήση του υπολογιστή (Word, Excel, Outlook, Skype )

Προσόντα (επιθυμητά) :

Η άδεια οδήγησης κατηγορίας Β αποτελεί πλεονέκτημα

Ιδανικά μια κατάλληλη εκπαίδευση ή μελέτη

Εμπειρία στον χειρισμό ή στην καθοδήγηση ομάδων

διδακτική εμπειρία

  • Κεντρίσαμε το το ενδιαφέρον σας;
  • Στείλτε μας το βιογραφικό σας μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση : info security-hellas.eu

    Φρουρίου 11-13

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα