Υπεύθυνος Αποθήκης / Αγορών - Ασπρόπυργος
STATHIS
GR
πριν από 17 ώρες
source : Skywalker

Η Ντούνας Θεοχάρης & ΣΙΑ ΑΒΕΕ Stathis , η μεγαλύτερη εταιρία κατασκευής ψυκτικών

θαλάμων αυτοκινήτων στην Ελλάδα, αναζητά άτομο για τη στελέχωση της θέσης :

Υπεύθυνος Αποθήκης - Αγορών

Περιγραφή θέσης εργασίας :

  • Διαπραγμάτευση και σύναψη συμφωνιών με τους προμηθευτές
  • Αξιολόγηση προμηθευτών
  • Παρακολούθηση κοστολογίου έργων παραγωγής
  • Συνεργασία με τα τμήματα θαλάμων, μονώσεων και ψυκτικού και ανανέωση των ανταλλακτικών των ψυκτικών και των πρώτων υλών των μονώσεων και των θαλάμων
  • Χρέωση ανταλλακτικών και πρώτων υλών στις εντολές service και παραγωγής
  • Κοστολόγηση των έργων serivce και παραγωγής
  • Προγραμματισμός και παρακολούθηση αγορών
  • Καταχώριση των τιμολογίων αγορών, έλεγχος της ακρίβειας της τήρησης των αποθεμάτων της εταιρίας στο πρόγραμμα εμπορικής διαχείρισης
  • Είναι υπεύθυνος για την πώληση υλικών και ανταλλακτικών, τον τρόπο πληρωμής από τους πελάτες του εμπορικού τμήματος και τη διαμόρφωση των τιμοκατάλογων της εταιρίας
  • Απαιτούμενα προσόντα :

  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Απόφοιτος ανώτερης οικονομικής ή πολυτεχνικής σχολής
  • Άριστη γνώση αγγλικών και χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Επιθυμητές γνώσεις ERP (Softone)
  • Διοικητικές, οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Ομαδικό πνεύμα και συνεργασία με τα τμήματα
  • Οργάνωση και απογραφή αποθηκευτικών χώρων
  • Παροχές :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα απόκτησης νέων προσόντων
  • Εξαιρετικές δυνατότητες εξέλιξης
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα