Λογιστή Manager
Epsilon Net
Αθήνα, GR
πριν από 4 μέρες

Η εταιρία Epsilon Net Α.Ε αναζητά για συνεργάτη της στην Αθήνα :

Αρμοδιότητες :

  • Επικεφαλής ομάδας βοηθών λογιστών για την διεκπεραίωση της φόρο λογιστικής παρακολούθησης του πελατολογίου
  • Καθοδήγηση ομάδας και έγκαιρη ενημέρωση πελατών στα τακτικά και έκτακτα θέματα που αφορούν
  • Συνεργασία με υπεύθυνο για την επίλυση σύνθετων θεμάτων που τυχόν ανακύπτουν. Τακτική ενημέρωση αυτού για σφαιρική γνώση των εταιρικών υποθέσεων
  • Ευθύνη για την τακτοποίηση και συνεχή συντήρηση της καλής ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών στους πελάτες της εταιρείας
  • Άμεση εμπεριστατωμένη ανταπόκριση σε ερωτήσεις / ζητήματα που τίθενται από τους πελάτες
  • Άμεση ανταπόκριση στις χρονικές και ημερολογιακές προθεσμίες που ορίζονται από την εκάστοτε νομοθεσία
  • Προσόντα :

  • Κάτοχος πτυχίου ανωτέρας ή ανώτατης σχολής σε σχετικό γνωστικό αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία και εμπειρία σε αντίστοιχο γνωστικό αντικείμενο τουλάχιστον 8 ετών
  • Κάτοχος αδείας λογιστή - φοροτέχνη Α’ ή Β’ τάξης του ΟΕΕ
  • Γνώσεις γενικής λογιστικής, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ, ελέγχου έμπορο λογιστικών κυκλωμάτων
  • Γνώση, χρήση και εξοικείωση διαφόρων έμπορο λογιστικών προγραμμάτων της αγοράς και Η / Υ. Απαραίτητη προϋπόθεση η γνώση χρήσης ΜS Office (Excel Word - Outlook)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος) και επιθυμητή δεύτερη ξένη γλώσσα
  • Ικανότητα διοίκησης, οργάνωσης, εποπτείας και εκπαίδευσης ανθρώπινου δυναμικού
  • Ικανότητα να εκτιμά την κατάσταση και να ολοκληρώνει έργα υπό επίβλεψη υπεύθυνου ομάδας αναλαμβάνοντας πρωτοβουλίες στα πλαίσια των εταιρικών κανόνων
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης χρόνου
  • Διάθεση για συνεχή μάθηση και άριστες ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Παροχές :

  • Διαρκή εξέλιξη και εκπαίδευση
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.

    Εφαρμογή