ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ / ΓΡΑΦΙΣΤΡΙΑ
Desyllas Games
Αθήνα, GR
πριν από 2 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

H Ελληνική εταιρεία Desyllas Games (Παιχνίδια Δεσύλλας) που δραστηριοποιείται στην κατασκευή own label επιτραπέζιων παιχνιδιών και αντιπροσωπεύει επίσημα μεγάλα Brands παιχνιδιών όπως LEGO, Schmidt Spiele, Heye κ.α. ζητά ΓΡΑΦΙΣΤΑ / -ΡΙΑ

Περιγραφή θέσης

Ο κατάλληλος υποψήφιος / α θα είναι υπεύθυνος για τον σχεδιασμό φρέσκων και πρωτότυπων ιδεών μεταφράζοντας τη στρατηγική της εταιρείας σε δημιουργικά σχέδια προϊόντων που είναι πρωτοποριακά και συναρπαστικά.

Καθήκοντα και Ευθύνη :

  • Σχεδιασμός και ανανέωση προϊόντων
  • Σχεδιασμός καταλόγων, εντύπων προώθησης, επικοινωνιακoύ υλικού σε offline & online περιβάλλον
  • Διασφάλιση ότι το δημιουργικό μας προϊόν παραμένει πρωτοπόρο και μπροστά από τον ανταγωνισμό μας
  • Συνεργάζεται και συμβάλλει στη δημιουργική διαδικασία ως μέλος της εταιρείας
  • Προσόντα και Δεξιότητες :

  • Απόφοιτος-η σπουδών Γραφιστικής ή Εφαρμοσμένων τεχνών
  • Εμπειρία σε packaging design
  • Άριστες γνώσεις επεξεργασίας ψηφιακού υλικού σε περιβάλλον Windows / Mac Adobe Illustrator, In Design και Photoshop
  • Ευχέρεια χρήσης MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Γνώση τελικής μακέτας
  • Επιθυμητή εμπειρία στον κλάδο εκτυπώσεων
  • Εμείς προσφέρουμε :

  • Ένα σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ενεργό συμμετοχή και ένταξη στην δημιουργική μας ομάδα
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Η γνώση της βιομηχανίας παιχνιδιών και η ικανότητα εικονογράφησης αποτελούν σοβαρά πλεονεκτήματα.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.