Διαιτολόγος - Αθήνα
FIGURA
Νομός Αττικής
πριν από 9 μέρες
source : Skywalker

Ο όμιλος Figura - Eonia στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης και στελέχωσης,

για τα καταστήματα στην Αθήνα , αναζητά να προσλάβει :

κωδ. : DietA01 )

O / Η διαιτολόγος είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη λειτουργία του διαιτολογικού τμήματος με γνώμονα την επιστημονική αλλά και ανθρωποκεντρική υποστήριξη των πελατών στην διατροφική τους συμπεριφορά.

Αρμοδιότητες :

  • Η κατάρτιση μετρήσεων ανάλυσης σύστασης σώματος και βασικού μεταβολισμού
  • Η σύνταξη εξατομικευμένων προγραμμάτων διατροφής
  • Η παρακολούθηση και έλεγχος βάρους καθώς και η συμβουλευτική προσέγγιση των πελατών
  • Η άμεση συνεργασία με το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό που εργάζεται στα κέντρα αισθητικής ιατρικής του Ομίλου
  • Η παροχή άριστης υπηρεσίας προς τον πελάτη
  • Η δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης και αφοσίωσης στον πελάτη
  • Δεξιότητες :

  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας
  • Προσανατολισμός στην άριστη εξυπηρέτηση του πελάτη και την επίτευξη του βέλτιστου αποτελέσματος
  • Ομαδικότητα
  • Υπευθυνότητα και προσήλωση στην λεπτομέρεια
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Εργατικότητα
  • Εκπαίδευση :

  • Πτυχίο Σχολής Δημόσιας ή Ιδιωτικής εκπαίδευσης στον τομέα Διαιτολογίας- Διατροφολογίας (ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΙΕΚ)
  • Θα κριθούν ως επιπλέον προσόντα :

  • Καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και αγγλικών
  • Αντίστοιχη προϋπηρεσία
  • Ο όμιλος Figura προσφέρει :

  • Δυνατότητα full-time ή part-time απασχόλησης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον ανθρωποκεντρικού χαρακτήρα
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής & προσωπικής ανάπτυξης σε έναν δυναμικά εξελισσόμενο όμιλο
  • Step 2
    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.