Αρτεργάτες / Αρτοποιοί
MADEL FOOD LTD
GR
πριν από 4 μέρες
source : Skywalker

H γαλλική πολυεθνική εταιρία PAUL αναζητά για άμεση πρόσληψη προσωπικό με ευχάριστη

και δυναμική προσωπικότητα για να ενταχθεί στην ομάδα της

και να εργαστεί ως

στο αρτοποιείο της στη Γλυφάδα .

Με ηγετική θέση στον χώρο της αρτοποιίας, της ζαχαροπλαστικής και του café και της εστίασης και παρουσία σε πάνω από 30 χώρες, αναγνωρίζουμε ότι η ομάδα των ανθρώπων μας είναι το απαραίτητο συστατικό για την άριστη ποιότητα των προϊόντων μας και την εξαιρετική εξυπηρέτηση των πελατών μας.

Η φιλοσοφία του αρτοποιείου προκύπτει από τη λατρεία για φρέσκο φυσικό χειροποίητο ψωμί. Στόχος μας να προσφέρουμε καθημερινά άριστης ποιότητας αρτοσκευάσματα, συνδυάζοντας πάντα την παράδοση με την επιστήμη.

Αρμοδιότητες :

  • Επιμελείται την καλή ποιότητα των προϊόντων που παρασκευάζουν
  • παραγωγή χειροποίητων ψωμιών, ζυμών, σφολιατοειδών και λοιπών αρτοσκευασμάτων βάσει των αυθεντικών γαλλικών συνταγών μας.
  • Επιμελείται την καθαριότητα και την καλή συντήρηση των μηχανημάτων και σκευών που χρησιμοποιούν κατά την εργασία τους αλλά και του χώρου εργασίας.
  • Ακολουθεί τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας στον χώρο εργασίας.
  • Συμβάλλει στη δημιουργία θετικού εργασιακού περιβάλλοντος.
  • Ενεργεί με ήθος και ειλικρίνεια.
  • Ενεργεί σύμφωνα με τις αξίες της εταιρίας.
  • Προφίλ υποψηφίου / απαραίτητα προσόντα :

  • Απόφοιτος σχολών αρτοποιίας / ζαχαροπλαστικής δημοσίου ή ιδιωτικού τομέα
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αρτοποιείο ή / και ζαχαροπλαστείο (παρασκευή ζυμών ως πρώτης ύλης και λοιπών αρτοσκευασμάτων)
  • Γνώσεις επεξεργασίας πρώτων υλών για παραγωγή ζυμών και μιγμάτων
  • Γνώσεις διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας στον χώρο εργασίας
  • Γνώσεις μηχανολογικού εξοπλισμού αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής (χειρισμός και συντήρηση)
  • Ικανότητα επικοινωνίας στα ελληνικά και τα αγγλικά / η γνώση γαλλικής γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και βιβλιάριο υγείας)
  • Η εταιρία προσφέρει :

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • On-the-job εκπαίδευση στις σωστές διαδικασίες υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων και στον χειρισμό εξοπλισμού κουζίνας
  • Εργασία σε ευχάριστους χώρους
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εταιρική έκπτωση
  • Αν θέλεις και εσύ να γίνεις μέλος της δυναμικής ομάδας μας, στείλε μας το βιογραφικό σου!

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα