Τεχνικό Ηλεκτρολογικής Συντήρησης
Λιπάσματα Καβάλας ΛΤΔ
Καβάλα
πριν από 5 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Η Λιπάσματα Καβάλας ΛΤΔ ζητά να προσλάβει σε θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης, στο εργοστάσιο παραγωγής λιπασμάτων που διατηρεί στη Νέα Καρβάλη στον νομό Καβάλας

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Συμμετέχει ενεργά στις προγραμματισμένες επεμβατικές εργασίες της ηλεκτρολογικής συντήρησης σε συνεργασία και υπό τις οδηγίες του υπεύθυνου Εργοδηγού Ηλεκτρολογικής Συντήρησης ή του Μηχανικού Ηλεκτρολογικής Συντήρησης
  • Τηρεί τα προβλεπόμενα μέτρα ασφάλειας και ελέγχει την ορθή και ασφαλή απομόνωση εργοστασιακού εξοπλισμού για την εκτέλεση εργασίας, την οποία και εκτελεί
  • Ελέγχει και επιβλέπει την ορθή και ασφαλή εκτέλεση ηλεκτρολογικών εργασιών από αντίστοιχους εργολάβους
  • Ελέγχει τα αποθέματα ηλεκτρολογικών ανταλλακτικών και προτείνει προμήθεια αυτών
  • Αποκαθιστά τον εξοπλισμό, τον καθιστά έτοιμο να τεθεί σε κατάσταση λειτουργίας και ενημερώνει την ιεραρχία και το σχετικό προσωπικό βάρδιας
  • Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού Τεχνολογικής Εκπαίδευσης
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες
  • Εμπειρία 1-3 έτη στη λειτουργία και συντήρηση ηλεκτρολογικού εξοπλισμού βιομηχανίας. Εμπειρία σε ηλεκτρογεννήτριες και κινητήρες υψηλής τάσης θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση κατανόησης και εφαρμογής ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (τεχνική ορολογία) και Η / Υ (MS Office)
  • Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικότητα
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία, ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Προσφέρονται :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις, να στείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα κάνοντας Αίτηση

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.