ΠΩΛΗΤΗΣ
VENETI
Αθήνα, Ελλάδα
πριν από 11 μέρες
source : Kariera.gr

Εταιρεία με ηγετική θέση στον χώρο των Ειδών Υγιεινής και Επίπλων Κουζίνας, αναζητά δραστήριο και φιλόδοξο άτομο για τη θέση του ΠΩΛΗΤΗ .

Αποστολή :

Ευθύνεται για την ανάπτυξη των πωλήσεων εντός και εκτός καταστήματος, τη διαχείριση και την ικανοποίηση των πελατών και την υποστήριξη της εμπορικής στρατηγικής της εταιρείας στην περιοχή του ή στο κατάστημά του.

Κυριότερες αρμοδιότητες - ευθύνες :

  • Υποδέχεται ή επισκέπτεται τους πελάτες, κατανοεί τις ανάγκες τους, ενημερώνει για τα προιόντα και τις εκάστοτε προσφορές, επιτυγχάνει την πώληση και παίρνει την παραγγελία
  • Προωθεί τα προιόντα της εταιρείας και φροντίζει για την ικανοποίηση των πελατών στη συγκεκριμένη περιοχή / κατάστημα
  • Αναζητεί τρόπους για την ανάπτυξη των πωλήσεων και την προσέλκυση νέων πελατών
  • Εφαρμόζει αποτελεσματικά την εμπορική πολιτική της εταιρείας και τις τεχνικές πωλήσεων, επιλύει απλά προβλήματα και φροντίζει για την καλή σχέση των πελατών με την εταιρεία
  • Αξιολογεί και αναφέρει όλες τις αλλαγές στις συνθήκες ανταγωνιστικότητας, ώστε να διατηρηθεί η καλή επαφή με την αγορά και να υπάρχει άμεση αντίδραση όπου χρειάζεται
  • Συμμετέχει σε οργανωτικές συναντήσεις ή σε εκπαιδευτικά - ενημερωτικά σεμινάρια.
  • Απαιτήσεις

    Απαιτούμενα προσόντα - προσωπικά γνωρίσματα :

  • Μέση εκπαίδευση ή και ανώτερη
  • Γνώσεις διακόσμησης (επιθυμητό)
  • Επιμόρφωση στις πωλήσεις
  • Τουλάχιστον 2 έτη επιθυμητής εμπειρίας στις πωλήσεις, κατά προτίμηση στο χώρο των ειδών υγιεινής και πλακιδίων
  • Δυνατότητα εύστοχης επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης με τους πελάτες
  • Ομαδικότητα, πνεύμα συνεργασίας
  • Η εταιρεία προσφέρει :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Αποστολή βιογραφικών στο

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.