Βοηθός Λογιστή / Υπεύθυνος Πιστώσεων
MANPOWER
Νομός Αττικής
πριν από 6 μέρες
source : Skywalker

Η ManpowerGroup Greece για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης πολυεθνικής εταιρίας που δραστηριοποιείται στον χώρο του επαγγελματικού εξοπλισμού και των συστημάτων καθαρισμού, αναζητά βοηθό λογιστή / υπεύθυνο πιστώσεων.

Αρμοδιότητες :

  • Καταχώριση λογιστικών εγγραφών και συμμετοχή στο κλείσιμο έτους
  • Παρακολούθηση εισπρακτέων λογαριασμών βάσει της πιστωτικής πολιτικής της εταιρίας
  • Συνεργασία με τον υπεύθυνο λογιστηρίου
  • Επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές, πωλητές και εργαζόμενους οικονομικής διεύθυνσης
  • Ψηφιακή αρχειοθέτηση εγγράφων
  • Μηνιαίες αναφορές πωλήσεων (reporting)
  • Απαιτούμενα προσόντα :

  • Ελάχιστο απαραίτητο επίπεδο σπουδών : πτυχίο στον τομέα των Οικονομικών, της Διοίκησης Επιχειρήσεων ή των Χρηματοοικονομικών (TEI ή ΑΕΙ)
  • Άριστη γνώση του MS Office (Excel κτλ.)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία στη χρήση υπολογιστών και σύγχρονων εφαρμογών
  • Επιθυμητή η εξοικείωση με μηχανογραφικό συστήματα SAP
  • Δυνατότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Πνεύμα ομαδικότητας και υπευθυνότητα
  • Ενδιαφέρον για την ψηφιακή τεχνολογία
  • Σε οργανωμένο περιβάλλον να έχει τη θέληση να φέρει τη βελτίωση και την αλλαγή των διαδικασιών
  • Παροχές :

  • Εργασία πλήρους απασχόλησης
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Απασχόληση σε πολυεθνική εταιρία με ισχυρό brand
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα