Υπεύθυνος Καταστήματος
MYTILINEOS
Περιστέρι, Αττική-Αθήνα, GR
πριν από 4 μέρες
source : Kariera.gr

Η MYTILINEOS μία από τις κορυφαίες βιομηχανικές επιχειρήσεις της Ελλάδας με ισχυρή διεθνή παρουσία σε τέσσερις τομείς δραστηριότητας, Μεταλλουργίας, Έργων Βιώσιμης Ανάπτυξης, Ανάπτυξης Ανανεώσιμων Πηγών & Αποθήκευσης Ενέργειας και Ηλεκτρικής Ενέργειας & Εμπορίας Φυσικού Αερίου, αναζητά να στελεχώσει τη θέση του Υπευθύνου Καταστήματος για το νέο κατάστημα της Protergia στο Περιστέρι.

Κωδικός θέσης : ΥΚ)

Κύριες Αρμοδιότητες :

Η θέση αναφέρεται στον Υπεύθυνο Πωλήσεων Καταστημάτων Λιανικής και περιλαμβάνει τις παρακάτω αρμοδιότητες :

  • Διασφάλιση υψηλού επιπέδου άμεσης και έμμεσης εξυπηρέτησης των πελατών στο κατάστημα, σύμφωνα με τις εταιρικές προδιαγραφές
  • Διασφάλιση της εμπορικής παρουσίασης των προϊόντων και των προωθητικών ενεργειών στο κατάστημα, με στόχο την μεγιστοποίηση των πωλήσεων
  • Reporting βασικών δεικτών πωλήσεων προς τον Επιθεωρητή και τον Προϊστάμενο πωλήσεων
  • Συμμετοχή στην στελέχωση, εκπαίδευση, αξιολόγηση και ανάπτυξη των Πωλητών του καταστήματος
  • Κατάρτιση και επίτευξη του προϋπολογισμού και των στόχων του καταστήματος
  • Ορθός προγραμματισμός του προσωπικού σύμφωνα με τις επιχειρηματικές ανάγκες
  • Διασφάλιση της ορθής τήρησης των εργασιακών σχέσεων καθώς και των κανόνων υγείας και ασφάλειας του προσωπικού και των πελατών
  • Απαρα ίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον 3ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη διοικητική θέση ευθύνης στον τομέα της λιανικής, ειδικότερα σε κατάστημα ενέργειας ή κινητής / σταθερής τηλεφωνίας, με αποδεδειγμένα υψηλά αποτελέσματα
  • Καλό επίπεδο Αγγλικών
  • Εμπειρία διοίκησης ομάδας καταστήματος τουλάχιστον 5 ατόμων
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, ομαδικότητα, ισχυρό εσωτερικό κίνητρο και θετική στάση
  • Επικέντρωση στο αποτέλεσμα μέσω συγκεκριμένων στόχων και πλάνων δράσης καθώς και παρακολούθησης αυτών
  • Ικανότητα αποτελεσματικής και εποικοδομητικής επικοινωνίας πολλαπλών πληροφοριών στην ομάδα
  • Ικανότητα ανάπτυξης της ομάδας μέσω παρακίνησης
  • Θέσπιση προτεραιοτήτων και οργανωτικές ικανότητες
  • Επιτυχής χειρισμός πολλαπλών εργασιών μέσα σε ένα περιβάλλον γρήγορων ρυθμών
  • Εμπειρία και ικανότητα στην ανάθεση εργασιών και τη συστηματική παρακολούθηση των αποτελεσμάτων
  • Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μέσω του ακόλουθου συνδέσμου μέχρι τις 10 / 5 / 2021 :

    http : / / www.mytilineos.gr / el-gr / cv / submission-form

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.