Στέλεχος Ανάπτυξης Πωλήσεων
ΑΤΡΟΠΟΣ
Αθήνα
πριν από 5 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρεία ΑΤΡΟΠΟΣ με πολυετή, πρωτοπόρο παρουσία στον Έλεγχο Ποιότητας Τροφίμων και ανάπτυξη στα Διαγνωστικά Κλινικών Εφαρμογών αναζητά στέλεχος Ανάπτυξης Πωλήσεων με έδρα την Αθήνα(περισσότερα για τo προφίλ της εταιρείας στην διεύθυνση URL

Το πρόσωπο που θα προσληφθεί θα διαθέτει δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα, ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και υψηλό προσωπικό κίνητρο για επαγγελματική ανάπτυξη.

Η ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και η ανάληψη πρωτοβουλιών θα αξιολογηθούν πολύ θετικά.

Ρόλος :

  • Έρευνες αγοράς για την ταυτοποίηση ευκαιριών και την αξιολόγηση των αναγκών των πελατών.
  • Διαρκής αναζήτηση νέων ευκαιριών μέσω τηλεφωνικών επικοινωνιών (cold calling), δικτύωσης (networking) και κοινωνικών δικτύων.
  • Επισκέψεις σε υποψήφιους πελάτες για τον εντοπισμό των αναγκών τους και την παρουσίαση των λύσεων της εταιρείας.
  • Εκπροσώπηση της εταιρείας σε βιομηχανικές-εμπορικές εκθέσεις, συμπόσια αντιπροσώπων προμηθευτών, εκπαιδευτικά σεμινάρια.
  • Διαπραγμάτευση και κλείσιμο ευκαιριών, διαχείριση παραπόνων πελατών.
  • Αναζήτηση νεών συνεργασιών με προμηθευτές.
  • Υποβολή αναφορών προς την διοίκηση.
  • Διαρκής διερεύνηση και παρακολούθηση των εξελίξεων του κλάδου και του ανταγωνισμού.
  • Απαιτήσεις :

  • Πτυχίο Χημείας ή Βιολογίας.
  • Γνώσεις τεχνικών Εφαρμοσμένης Μοριακής Βιολογίας Βιοχημείας και ειδικότερα της διαδικασίας PCR, θα εκτιμηθούν ως προτέρημα.
  • Πρότερη εμπειρία στις πωλήσεις ή σε θέση Μάρκετινγκ στην βιομηχανία τροφίμων ή στα κλινικές εφαρμογές επιθυμητή.
  • Ισχυρά επικοινωνιακά προσόντα. Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, παρουσίασης και οργάνωσης.
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας σε επισκέψεις, παρουσιάσεις, τεχνικές επιδείξεις.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και Η / Υ.
  • Δίπλωμα οδήγησης.
  • Παροχές :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών & μπόνους ανάπτυξης.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο.
  • Εταιρικό τηλέφωνο και φορητός H / Y.
  • Ισχυρές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης.
  • Διαρκής εκπαίδευση στο επιστημονικό αντικείμενο.
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.