Μηχανικός Πωλήσεων
MARMOLINE - ΝORDIA A.E.
Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία-Θεσσαλονίκη, GR
πριν από 3 μέρες
source : Kariera.gr

Η MARMOLINE - ΝORDIA A.E. εταιρία με παράδοση στον χώρο των δομικών χημικών και κονιαμάτων αναζητεί τον κατάλληλο υποψήφιο που θα καλύψει θέση του Μηχανικού Πωλήσεων στις εγκαταστάσεις της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη

  • Διαθέτεις ευχέρεια στην επικοινωνία; Είσαι άνθρωπος οργανωτικός, ομαδικός και εργάζεσαι με συνέπεια για το αποτέλεσμα; Διακρίνεσαι για το πάθος και την ισχυρή σου θέληση;
  • Θέλεις να εργαστείς σε μια μεγάλη και δομημένη εταιρεία στον χώρο των δομικών υλικών; Στείλε μας σήμερα το βιογραφικό σου και πάρε θέση στη δυναμική ομάδας μας!

    Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Υποστήριξη πελατών για την προώθηση των τεχνικών λύσεων και πώληση των προϊόντων της εταιρείας
  • Επισκέψεις σε αρχιτεκτονικά και τεχνικά γραφεία, καταστήματα, εργοτάξια, ξενοδοχεία, μηχανικούς και συνεργεία
  • Διαπραγμάτευση συμβολαίων με τους πελάτες τεχνικών έργων και παρακολούθηση της πορείας εκτέλεσης των έργων
  • Προτάσεις για την ανάπτυξη νέων προϊόντων
  • Συμμετοχή στις ενέργειες προβολής της εταιρείας, όπως εκθέσεις και συνέδρια
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού
  • Απαιτούμενα Προσόντα :

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις τεχνικών προϊόντων
  • Προϋπηρεσία σε κατασκευαστική εταιρία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες :

  • Τήρηση προθεσμιών και χρονοδιαγράμματος
  • Υψηλή διαπραγματευτική ικανότητα και ικανότητα επικοινωνίας
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας με τα τμήματα της εταιρείας
  • Μεθοδικότητα και ατομική οργάνωση
  • Ολοκληρωμένη αντίληψη των αναγκών της αγοράς
  • Προσφέρονται :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό, laptop
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.