ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
Druckfarben
Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία-Θεσσαλονίκη, GR
πριν από 1 μέρα
source : Kariera.gr

O όμιλος εταιριών Druckfarben Hellas S . A για την KRAFT PAINTS αναζητά :

ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

για τις εγκαταστάσεις του ομίλου στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Διατήρηση, ανάπτυξη και βελτίωση των σχέσεων με υφιστάμενους και νέους πελάτες
  • Προσέγγιση νέων πελατών για την πώληση και προώθηση των προϊόντων της εταιρείας
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων του κλάδου και του ανταγωνισμού
  • Διασφάλιση παροχής reporting για την περιφέρεια ελέγχου του
  • Διασφάλιση υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης των πελατών
  • Διαχείριση αιτημάτων και επίλυση ζητημάτων με πελάτες
  • Εφαρμογή της εμπορικής και οικονομικής πολιτικής της εταιρείας
  • Απαιτούμενα Προσόντα :

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια στον κλάδο των πωλήσεων επιθυμητή εμπειρία στον κλάδο της βιομηχανίας χρώματος ή παρεμφερών κλάδων (εργαλείων, κονιαμάτων κ.λπ.)
  • Kαλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση και χειρισμός του MS Office.
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Επιθυμητό Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ ως επιπρόσθετο προσόν
  • Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες :

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες.
  • Άριστη διαχείριση του χρόνου ως προς τήρηση χρονοδιαγράμματος και προθεσμιών
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και αυτοπαρακίνηση
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Προσφέρονται :

  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό Tablet
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον σε πνεύμα συνεργασίας και σεβασμού
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης στους κόλπους μίας εδραιωμένης και δυναμικής επιχείρησης
  • Εκπαίδευση στα καθήκοντα και στα προϊόντα της περιοχής ευθύνης του
  • Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σημείωμα αναφέροντας απαραίτητα τον κωδικό της θέσης Sal10.2020".

    Ο Όμιλος ΝΤΡΟΥΚΦΑΡΜΠΕΝ δραστηριοποιείται διεθνώς στους κλάδους μελανιών εύκαμπτης συσκευασίας, οικοδομικών χρωμάτων και εξοικονόμησης ενέργειας.

    Στον τομέα των χρωμάτων, παράγει και εμπορεύεται προϊόντα οικοδομικών και αρχιτεκτονικών χρωμάτων με το εμπορικό σήμα KRAFT PAINTS.

    Αν θέλεις να εργαστείς σε μια εταιρία ηγέτιδα στον κλάδο παραγωγής και εμπορίου Μελανιών και Χρωμάτων, να γίνεις μέλος μιας άρτια οργανωμένης ομάδας επιστημονικά καταρτισμένων συνεργατών, στείλε το βιογραφικό σου σήμερα επιλέγοντας Αίτηση.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.