Χημικός
SIGMA Σύμβουλοι Επιχειρήσεων Α.Ε
Ιωάννινα
πριν από 2 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Χημικός

Η εταιρεία SIGMA Σύμβουλοι Επιχειρήσεων Α.Ε., με έδρα τα Ιωάννινα καΙ δραστηριοποίηση σε όλο τον Ελλαδικό χώρο, αναζητά για λογαριασμό μίας δυναμικα αναπτυσσόμενης ελληνικής εταιρείας, με έδρα τα Ιωάννινα και δραστηριοποίηση σε όλη την Ελλάδα όπως και στο εξωτερικό, στέλεχος για μόνιμη και πλήρη απασχόληση, για τη κάλυψη θέσεως με τα παρακάτω χαρακτηριστικά :

Χημικός (ΚΩΔ. ΘΕΣΗΣ Χ-1)

Αρμοδιότητες :

  • Πραγματοποίηση χημικών αναλύσεων και εργαστηριακών μετρήσεων
  • Χειρισμός επιστημονικού εξοπλισμού / μηχανημάτων
  • Σχεδιασμός νέων προϊόντων
  • Βελτίωση υφισταμένων προϊόντων
  • Σήμανση και έλεγχος της σήμανσης των παραγομένων προϊόντων
  • Παρακολούθηση νομοθεσίας αναφορικά με τις πρώτες ύλες, τις συσκευασίες και τηλειτουργία της Χημικής Βιομηχανίας
  • Ενόργανη ανάλυση πρώτων υλών
  • Ενόργανη ανάλυση παραγομένων προϊόντων
  • Διόρθωση παραγομένων προϊόντων
  • Βελτίωση / ανάπτυξη νέων μεθόδων
  • Τήρηση και εφαρμογή συστήματος ποιότητας
  • Προσόντα :

  • Πτυχίο Χημικού (μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών συναφές με την Αναλυτική Χημεία, τη
  • Χημεία Τροφίμων ή / και τη Μικροβιολογία Τροφίμων θα συνεκτιμηθεί)
  • Απαραίτητη η άριστη χρήση Η / Υ
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 3 ετών στο αντικείμενο κυρίως σε εργαστηριακές αναλύσεις τροφίμων
  • Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Αίσθημα ευθύνης, συνέπεια και ακεραιότητα
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Η εταιρεία προσφέρει :

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.