Προϊστάμενος Λογιστηρίου
UNISMACK ABEE
Κιλκίς
πριν από 3 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Η Βιομηχανία Παραγωγής Ειδών Διατροφής

Αναζητά

Προϊστάμενο Λογιστηρίου

Για την άμεση κάλυψη των αναγκών

του Εργοστασίου στη ΒΙΠΕ Κιλκίς

Η θέση αναφέρεται στον Οικονομικό Διευθυντή

Στόχοι θέσης

  • Αποτελεσματική διαχείριση του Λογιστηρίου
  • Εκπλήρωση όλων των Λογιστικών & Φορολογικών υποχρεώσεων.
  • Προετοιμασία οικονομικών εκθέσεων.
  • Ανάπτυξη επιχειρηματικών προτάσεων για τη διευκόλυνση της στρατηγικής λήψης αποφάσεων.
  • Επίλυση προβλημάτων.
  • να διαθέτει εξαιρετικές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου.
  • Διαχείριση και έλεγχος των λογιστικών πράξεων.
  • Παρακολούθηση και συμμόρφωση με όλες τις υποχρεώσεις σε δημόσιους πόρους και οργανισμούς.
  • Διαχείριση και επεξεργασία όλων των φορολογικών θεμάτων της εταιρείας.
  • Συντονισμός και παρακολούθηση ταμειακών ροών, πιστωτικού ελέγχου και έγκαιρης πληρωμής των υποχρεώσεων της εταιρείας
  • Παρακολούθηση της εμπορικής, τιμολογιακής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας και συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας.
  • Εξασφάλιση, διατήρηση και εφαρμογή οικονομικών ελέγχων και πρόταση αλλαγών σε υφιστάμενες διαδικασίες όπου είναι απαραίτητο.
  • Προετοιμασία αναλυτικού προϋπολογισμού.
  • Προετοιμασία Αναφοράς Διαχείρισης (μηνιαία αποτελέσματα, αποκλίσεις, διορθωτικά δράσεις για την επίτευξη προκαθορισμένων στόχων).
  • Διατήρηση εξαιρετικών σχέσεων και συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες (ελεγκτές, τράπεζες κ.λπ.)
  • Καθήκοντα θέσης Απαιτούμενα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 5 χρόνια σχετικής εργασιακής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Οικονομικών, Χρηματοοικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων.
  • Πτυχίο MBA ή Μεταπτυχιακό σε συναφή θέματα.
  • Επάρκεια στις κρατήσεις φόρων, εταιρικό φόρο εισοδήματος, ΦΠΑ κ.λπ.
  • Εξαιρετική γνώση σε επενδυτικά προγράμματα και διαδικασίες
  • Εξαιρετική γνώση Αγγλικών προφορικό και γραπτό λόγο
  • Γνώση Ηλεκτρονικών υπολογιστών - M / S Office, προγράμματα ERP
  • Προσφέρεται

  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με σημαντικές προοπτικές ανάπτυξης σε μία από τις ηγετικές βιομηχανίες του κλάδου.
  • Πριμοδότηση βάσει στόχου πέραν του βασικού μισθού.
  • Ιδιωτική ασφάλιση.
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.