Βοηθό Λογιστηρίου
Δ/Δ
Αθήνα
πριν από 4 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ

ΖΗΤΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΒΟΗΘΟ ΛΟΓΙΣΤΗ

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της εταιρείας αναζητούμε να εντάξουμε στο δυναμικό μας :

Κύρια καθήκοντα :

  • Συμμετέχει σε όλο το φάσμα της λειτουργίας του λογιστηρίου, ώστε να διασφαλίζεται η συμμόρφωση με τις ισχύουσες νομοθετικές και φορολογικές διατάξεις.
  • Συμφωνίες υπολοίπων πελατών / προμηθευτών και τραπεζών
  • Καταχωρήσεις λογιστικών εγγραφών Εμπορικής Διαχείρισης και Γενικής Λογιστικής
  • Υποστήριξη γενικών εργασιών του λογιστηρίου
  • Συμμετέχει στις προετοιμασίες κλεισίματος του μήνα και του έτους
  • Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης.
  • Εμπειρία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο τουλάχιστον 5έτη σε αντίστοιχη θέση.
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών Office, και εμπορικών προγραμμάτων.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Απαραίτητη γνώση ERP ATLANTIS.
  • Αναλυτική και συνθετική σκέψη.
  • Ικανότητες επικοινωνίας, ομαδικό πνεύμα, οργάνωση.
  • Συνέπεια στην τήρηση προθεσμιών
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσματικότητα.
  • Προσφέρουμε ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.