Υπάλληλος Τμήματος Εισαγωγών
Celestino
Αθήνα
πριν από 1 μέρα
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

H , η μεγαλύτερη Ελληνική εταιρεία γυναικείας ένδυσης, αναζητά έναν / μία έμπειρο / η Υπαλληλο Τμήματος Εισαγωγών για να ενταχθεί στην ομάδα του αντίστοιχου τμήματος και να συμβάλλει στην ομαλή λειτουργία του.

Ο / η ιδανικός / ή υποψήφιος / α χαρακτηρίζεται από εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και είναι εξοικειωμένος / η με την συστημική διαχείριση αποθήκης που παραλαμβάνει μεγάλο όγκο εμπορευμάτων.

Καθήκοντα

  • Στρατηγική διαχείριση της διαδικασίας των εισαγωγών σύμφωνα με την πολιτική και τις πρακτικές της εταιρείας
  • Έλεγχος της ορθότητας των παραλαβών και της συμφωνίας των εμπορευμάτων με τις αντίστοιχες παραγγελίες
  • Συστημική καταγραφή, κωδικοποίηση και ταξινόμηση των εμπορευμάτων
  • Έλεγχος καθημερινών παραλαβών και αποστολών εμπορευμάτων και σύμφωνη ενημέρωση του αρχείου αποθεμάτων
  • Συντονισμός και διενέργεια τακτικών ελέγχων απογραφής αποθεμάτων
  • Συμβολή στη δημιουργία αναφορών για την ανώτατη διοίκηση (επίπεδο αποθεμάτων, KPI's κτλ.)
  • Εντοπισμός τρόπων βελτιστοποίησης διαδικασιών και υλοποίηση αυτών
  • Άρτια συνεργασία με το υπόλοιπο προσωπικό της αποθήκης για την διασφάλιση της ομαλότητας σε όλες τις διαδικασίες
  • Συμμετοχή στον κύκλο εργασιών του τμήματος και υποβοήθηση σε λοιπές εργασίες αποθήκης, όποτε απαιτείται.
  • Προσόντα

  • Προϋπηρεσία ως Υπάλληλος Τμήματος Εισαγωγών, ιδανικά σε εταιρεία ενδυμάτων
  • Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ σχετικού τομέα (εφοδιαστική αλυσίδα, λογιστική κτλ.)
  • Πολύ καλή γνώση λογισμικού διαχείρισης αποθήκης και βάσεων δεδομένων αποθεμάτων
  • Εξειδικευμένη γνώση διαδικασιών διαχείρισης αποθήκης και συναφών βέλτιστων πρακτικών
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και ικανότητα επίτευξης στόχων σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Η εταιρεία προσφέρει :

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης.
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.