Διαχειριστής συστήματος Γεωχωρικών Δεδομένων GIS
Forthnet
ΚΟΛΩΝΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ
πριν από 9 ώρες
source : applymycv

Η Forthnet Α.Ε ., η εταιρία που έφερε το internet και τη συνδρομητική τηλεόραση στην Ελλάδα και παρέχει υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών και ψυχαγωγίας με το εμπορικό σήμα Nova , επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της και στις υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας,ζητά να προσλάβει :

Διαχειριστή συστήματος Γεωχωρικών Δεδομένων GIS

Κωδ. Θέσης : GIS / F001

Κύριες Αρμοδιότητες της θέσης :

  • Εισαγωγή / Επεξεργασία και σχεδιασμός οπτικού δικτύου σε περιβάλλον GIS, σε μορφή gdb features ή shapefile ή csv tables
  • Λήψη αρχείων τεκμηρίωσης οπτικού δικτύου As-Built σε μορφή kmz,autocad,shapefile,csv file,excel, έλεγχος και επεξεργασία τους με εργαλεία της πλατφόρμας GIS με σκοπό την εισαγωγή τους σε προκαθορισμένο format σε enterprise geodatabases
  • Δημιουργία χαρτών οπτικού δικτύου to-built με εργαλεία cartography της πλατφόρμας GIS (π.χ MapBook) ή / και σε μορφή CAD
  • Επεξεργασία και έλεγχος της συνοχής μεγάλου όγκου enterprise geodatabases μέσω VB ή Python Scripting
  • Εκτέλεση χωρικής και δικτυακής ανάλυσης (spatial & network analysis) δεδομένων σε geodatabases με τα εργαλεία της πλατφόρμας GIS ή με Python Scripting (arcPy)
  • Συντήρηση ή / και κατασκευή web services και web maps (desktop ή mobile) χρησιμοποιώντας εργαλεία της πλατφόρμας GIS (ArcGIS online)
  • Συντήρηση και παροχή υποστήριξης εντός εταιρίας για όλο το πακέτο εφαρμογών της πλατφόρμας GIS (software maintenance,software upgrade,patches, user support κτλ)
  • Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, Πληροφορικής ή Τηλεπικοινωνιών ή Τοπογράφου μηχανικού ή Πολιτικού μηχανικού
  • Εμπειρία άνω των 3 ετών στην πλατφόρμα εφαρμογών της ESRI-ArcMap,ArcCatalog,ArcGIS Server,ArcGIS online
  • Εμπειρία στον σχεδιασμό και τεκμηρίωση δεδομένων δικτύου οπτικών ινών
  • Τεκμηριωμένη εμπειρία με εργαλεία analysis γεωχωρικών δεδομένων
  • Επιθυμητή εμπειρία σε scripting language python
  • ριστη γνώση Η / Υ, MS Office

    ριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

    Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες

  • Ομαδικότητα και ευελιξία
  • ριστες ικανότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

    Η εταιρία προσφέρει :

  • Ιδιωτικό Πρόγραμμα Ομαδικής Ασφάλισης
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα