Ηλεκτρολόγος Βάρδιας - Κιλκίς
MANPOWER
Κιλκίς
πριν από 4 μέρες
source : Skywalker

Η ManpowerGroup , για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικού οργανισμού και παγκόσμιου ηγέτη

στην παραγωγή καινοτόμων προϊόντων συσκευασίας, αναζητά

Ηλεκτρολόγο Βάρδιας

πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τεχνικού τμήματος στις εγκαταστάσεις της εταιρίας στο Κιλκίς .

Καθήκοντα θέσης

  • Μεριμνά για τις βλάβες που αφορούν την ηλεκτρική τάση, τα κυκλώματα αυτοματισμού και τα συστήματα πεπιεσμένου αέρα.
  • Συνεργάζεται με την ομάδα των ηλεκτρολόγων και εμπλέκεται στη διαδικασία κατόπιν συνεννοήσεως του τεχνικού διευθυντή με τους μηχανικούς του εργοστασίου.
  • Διασφαλίζει, ελέγχει και ρυθμίζει τη σωστή λειτουργία των γραμμών παραγωγής.
  • Σε περίπτωση που υποπέσει στην αντίληψή του επικίνδυνος χειρισμός παραγωγικής μηχανής, έχει δικαίωμα άμεσου τερματισμού της λειτουργίας αυτής.
  • Συντηρεί τις μηχανές παραγωγής και τις ηλεκτρομηχανολογικές εγκαταστάσεις.
  • Υποστηρίζει ενέργειες αποκατάστασης έκτακτων βλαβών.
  • Εκτελεί εργασίες προληπτικής συντήρησης.
  • Παρακολουθεί την ορθή λειτουργία και συντήρηση του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού των γραμμών παραγωγής.
  • Προγραμματίζει επισκευές και παρεμβάσεις στον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό των γραμμών παραγωγής.
  • Συμμετέχει στη βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας και στον εκσυγχρονισμό των εγκαταστάσεων.
  • Μεριμνά για την παράδοση του χώρου όπου απασχολήθηκε καθαρού και επαναφέρει όλες τις ασφαλιστικές διατάξεις της εκάστοτε παραγωγικής μηχανής.
  • Διατηρεί τον χώρο του τεχνικού εργαστηρίου καθαρό και σε τάξη.
  • Συνεργάζεται με τα αρμόδια άτομα της παραγωγής (χειριστές).
  • Παρακολουθεί την αποθήκη ανταλλακτικών (τομέας ευθύνης).
  • Εκτελεί τις διαδικασίες ημερήσιων κινήσεων του τμήματος.
  • Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο τμήματος Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμού ή Ηλεκτρονικής ΑΤΕΙ ή αντίστοιχης Τεχνικής Σχολής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση στον βιομηχανικό τομέα
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Προφίλ υποψηφίου

  • Υπευθυνότητα
  • Ευελιξία
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Μεταφορά από δυτική Θεσσαλονίκη με λεωφορείο της εταιρίας
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.

    Εφαρμογή