Βοηθός λογιστή
SIGMA HELLAS
Αθήνα, Ελλάδα
πριν από 3 μέρες
source : Kariera.gr

Bοηθός λογιστή ζητείται έως 35 ετών (Γυναίκα) από εισαγωγική εταιρεία, στη Μεταμόρφωση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση λογισμικού Soft one business + Λογιστική θα θεωρηθεί προσόν
  • 2 χρόνια προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • άριστη γνώση σε βιβλία Β' κατηγορίας,
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση H / Y σε περιβάλλον Windows (Ms Office)
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες, ταχύτητα και ευελιξία
  • Αξιοπιστία και υπευθυνότητα
  • Ευελιξία και ομαδικότητα
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος
  • Απαιτήσεις

    Αρμοδιότητες :

  • Έκδοση δελτίων αποστολής και τιμολογίων,
  • Έκδοση προτιμολογίων και αποστολή
  • Διαχείριση παραγγελιοληψίας,
  • Διαχείριση εισαγωγών παρακολούθηση αποθήκης
  • Παρακολούθηση προσφορών
  • Καταχώρηση λογιστικών παραστατικών INTRASTAT
  • Συμφωνία υπολοίπων πελατών προμηθευτών
  • Παρακολούθηση εισπράξεων και πληρωμών
  • Συνεχής παρακολούθηση και έλεγχος της συμφωνίας των αντικαταβολών
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών και παντός είδους δαπανών
  • Υποστηρικτικές εργασίες λογιστηρίου Λογιστικές εγγραφές ενδοκοινοτικών αποκτήσεων Ημερήσια καταχώρηση όλων των παραστατικών εξόδων Κοστολόγηση εισαγωγώ
  • Η Εταιρεία προσφέρει :
  • Καλές αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.