Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Φ/Β Πάρκων
Grecruitment
Αθήνα
πριν από 5 μέρες
source : Jobseeker

Εκ μέρους πελάτη μας, πιστοποιημένης εταιρείας Κατασκευής και Συντήρησης Φωτοβολταϊκών πάρκων στην Ελλάδα, που αποτελεί έναν από τους βασικούς προμηθευτές Μέσης και Υψηλής Τάσης της ΔΕΗ ΑΕ, αναζητάμε Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για να πλαισιώσει την ομάδα συντήρησης της εταιρείας.

Καθήκοντα του / της υποψηφίου / ας :

  • Απομακρυσμένη παρακολούθηση των Φ / Β πάρκων που συντηρεί η εταιρία με σκοπό τον εντοπισμό τυχόν δυσλειτουργιών.
  • Υποστήριξη των Μηχανικών πεδίου κατά τις τακτικές και έκτακτες εργασίες συντήρησης των φ / β πάρκων.
  • Αποτελεσματική συνεργασία με τους συνεργαζόμενους υπεργολάβους.
  • Συνεχή επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές αλλά και με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας.
  • Σύνταξη τεχνικών εκθέσεων.
  • Σχεδιασμός προτάσεων ενεργειακής αναβάθμισης για Φ / Β πάρκα που υποπαράγουν.
  • Απαραίτητα προσόντα υποψηφίου / ας :

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ)
  • 3 χρόνια εμπειρία σε έργα κατασκευής φωτοβολταϊκών
  • Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Ικανότητα συνδυαστικής σκέψης
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σε ηλεκτρονική μορφή στο info grecruitment.com

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.