Τεχνολόγος Τροφίμων - Θεσσαλονίκη
PROVIL
Θεσσαλονίκη
πριν από 2 μέρες
source : Skywalker

Τεχνολόγος Τροφίμων

Η εταιρία Provil με έδρα τη Θεσσαλονίκη , η οποία δραστηριοποιείται στην παραγωγή βοηθητικών υλών για τη βιομηχανία τροφίμων και τη γαστρονομία, ζητά τεχνολόγο τροφίμων για την ανάπτυξη και την τεχνική υποστήριξη των πελατών της στον χώρο της βιομηχανίας τροφίμων.

Ο υποψήφιος θα εκπαιδευτεί ώστε να αναλάβει να εφαρμόζει τα νέα προτεινόμενα προϊόντα στα τμήματα παραγωγής των πελατών της.

Προσόντα :

  • Προϋπηρεσία 5 χρόνων τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση ή σε τμήμα παραγωγής βιομηχανίας τροφίμων ή σε τμήμα Research & Development
  • Πολύ καλή γνώση της παραγωγής βιομηχανιών τροφίμων και ειδικά προϊόντων κρέατος
  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στον χώρο των τροφίμων
  • Άριστη γνώση αγγλικών (επιθυμητή και δεύτερη ξένη γλώσσα)
  • Γνώση χειρισμού H / Y
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Αναλυτική σκέψη
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην Ελλάδα και στο εξωτερικό
  • Κύρια καθήκοντα :

  • Επισκέψεις και τεχνική υποστήριξη εφαρμογών προϊόντων σε βιομηχανίες τροφίμων (σε Ελλάδα και εξωτερικό)
  • Ανάπτυξη προϊόντων σε συνεργασία με τους πελάτες της εταιρίας
  • Αξιολόγηση της αγοράς και των αναγκών της
  • Συνεργασία με τα τμήματα πωλήσεων για την υποστήριξη των πελατών
  • Στενή συνεργασία με το εσωτερικό εργαστήριο R&D της εταιρίας
  • Η εταιρία προσφέρει :

  • Άριστη εκπαιδευτική υποστήριξη
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες προσωπικής και επαγγελματικής ανέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθό, bonus, ιδιωτική ασφάλιση και όλα τα μέσα υποστήριξης εργασίας)
  • Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.