ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ (ACCOUNTANT ASSISTANT) – SKY EXPRESS
University of Piraeus
Greece
πριν από 9 μέρες

Βοηθός Λογιστή (Accountant Assistant)

Entry level

H Sky Express, Αεροπορική Εταιρεία, αναζητά για άμεση στελέχωση Βοηθό Λογιστή στο τμήμα της Οικονομικής Διεύθυνσης, στη βάση της Αθήνας στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών.

Βασικές αρμοδιότητες :

  • Καταχώρηση Εξόδων (Εσωτερικού Εξωτερικού)
  • Καταχώρηση Πληρωμών & Πληρωμές
  • Τιμολόγηση
  • Συμφωνίες Πελατών Προμηθευτών
  • Φορολογικές Εργασίες (ΦΠΑ,Vies,Intrastat, Διπλή Φορολογία κτλ.)
  • Διαχείριση Αποθηκών
  • Σχεδιασμός, Εφαρμογή, Εκτέλεση & Αξιολόγηση διαδικασιών Λογιστηρίου
  • Διάφορες ad-hoc εργασίες Λογιστηρίου
  • Απαιτούμενα Προσόντα Θέσης :

  • Πτυχίο Οικονομικής / Λογιστικής Κατεύθυνσης ή
  • Πτυχίο Πληροφορικής με Μεταπτυχιακό Τίτλο Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών
  • Άριστη Γνώση Η / Υ (Excel, Word, κτλ.)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες)
  • Διάθεση για Εργασία
  • Ειλικρίνεια, εχεμύθεια, εντιμότητα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικότητα
  • Προαιρετικά Προσόντα Θέσης (θα συνεκτιμηθούν εάν υπάρχουν) :

  • Γνώση Λογισμικού SoftOne
  • Γνώση Λογισμικού Sap
  • Γνώση συστημάτων Κρατήσεων & Διεθνών συστημάτων Εκκαθαρίσεων Κρατήσεων
  • Κάτοχος Φορολογικού Πιστοποιητικού
  • Κάτοχος ACCA (Μέρος ή Ολοκληρωμένο)
  • Γνώση Μηχανογραφημένης Αποθήκης
  • Γνώση Μηχανογραφημένου Λογιστηρίου
  • Διαχείριση Projects Λογιστηρίου & Financial IT Projects
  • Εργασιακή Εμπειρία
  • Η εταιρία προσφέρει :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Εάν επιθυμείτε να ενταχθείτε στο δυναμικό της Sky Express, παρακαλώ στείλτε το βιογραφικό σας στο hr skyexpress.gr.

    FacebookTwitterEmailLinkedIn

    Step 2
    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.