Υπεύθυνος B2B Πωλήσεων (Δωδεκάνησα)
COCO-MAT
Kifissia, Greece
πριν από 6 μέρες

Τοποθεσία : Δωδεκάνησα

Αναφέρεται σε : Διευθυντή Πωλήσεων

Περιγραφή αρμοδιοτήτων :

  • Διερευνά προοπτικές νέων συνεργασιών, αναζητά επαφές και κλείνει συμφωνίες με πελάτες
  • Καλλιεργεί και φροντίζει για ορθές και λειτουργικές σχέσεις με τους πελάτες που ανήκουν στη γεωγραφική περιοχή ευθύνης του / της
  • Αναζητά εντατικά νέους πελάτες και δημιουργεί νέες ευκαιρίες πωλήσεων
  • Συνεργάζεται με τη Διοίκηση και συζητά για τους στόχους και τις ευκαιρίες πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης του

  • Λειτουργεί ως πρέσβης της COCO-MAT και συμβάλει με τη στάση του στην αύξηση της αναγνωρισιμότητας και τη δημιουργία θετικών εντυπώσεων για το brand στην Ελληνική αγορά.
  • Καθήκοντα :

  • Διαχειρίζεται και έχει συνολικά την ευθύνη για ολόκληρη τη διαδικασία της πώλησης και την ομαλή διεκπεραίωσή της
  • Τηρεί το ωράριο κίνησης, υποβάλλει γραπτές αναφορές και συμμορφώνεται με τον κανονισμό λειτουργίας της εταιρείας
  • Υποβάλλει προσφορές και επικοινωνεί με υποψήφιους και υφιστάμενους πελάτες
  • Τηρεί την ορθή διαδικασία επικοινωνίας με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας όπως το λογιστήριο, η αποθήκη, το εργοστάσιο, το after-
  • sales και φροντίζει για θέματα που αφορούν τους πελάτες του

  • Συμμετοχή σε εκδηλώσεις της εταιρείας (εκθέσεις, εκδηλώσεις προώθησης του brand)
  • Επισκέψεις ή ταξίδια στους πελάτες (αναλόγως την περιοχή ευθύνης του)
  • Απαραίτητα προσόντα :

  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 5 χρόνων στο χώρο των πωλήσεων
  • Άριστες επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα εδώ : ddimas coco-mat.com

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα