Βοηθός Λογιστή
Βιομηχανική Ανώνυμη Εταιρεία
Αχαρνές
πριν από 3 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Από Βιομηχανική Ανώνυμη Εταιρεία με έδρα στις Αχαρνές, ζητείται Β.Λογιστής.

Κύρια καθήκοντα :

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία
  • Διαχείριση εισπράξεων πληρωμών (ηλεκτρονικών, χειρόγραφων)
  • Γνώση κυκλώματος αξιόγραφων (εισπρακτέων και πληρωτέων)
  • Κοστολόγηση έλεγχος λογιστικής αποθήκης
  • Προετοιμασία και υποβολή περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ, INTRASTAT, VIES, παρακρατούμενων φόρων
  • Συμφωνίες υπολοίπων τραπεζών, πελατών και προμηθευτών
  • Γνώσεις Εργατικών και τήρηση μισθοδοσίας
  • Παραγωγή οικονομικών αναφορών
  • Προσόντα και δεξιότητες που απαιτούνται :

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Εμπειρία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο 5 ετών σε αντίστοιχη θέση (Γ’ Κατηγορίας).
  • Άδεια Α τάξης
  • Η γνώση Entersoft θεωρείται επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση Φορολογίας Εισοδήματος, ΕΛΠ, ΚΦΔ, ΦΠΑ
  • Άριστη γνώση Windows, MS-Office (outlook, word, excel)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • undefined

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα