ΠΩΛΗΤΗΣ/ ΠΩΛΗΤΡΙΑ σε ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ
ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ Α.Ε.
Αθήνα, Ελλάδα
πριν από 23 μέρες
source : Kariera.gr

Η εταιρεία ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ Α.Ε. μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στο κλάδο της διακίνησης βιβλίων στην Ελλάδα, ζητά να καλύψει την παρακάτω θέση στο κατάστημά της στην Ιπποκράτους 10-

12 : ΠΩΛΗΤΗΣ / ΠΩΛΗΤΡΙΑ σε ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ - ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ / -Η ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ, ΜΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΥ & ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πανεπιστημιακός τίτλος στη Φιλολογία ή Εκπαίδευση ή Management.
  • Απταιστη γνώση δύο ξένων γλωσσών, γραπτά και προφορικά, Αγγλικά και Γαλλικά ή Γερμανικά ή Ισπανικά.
  • Προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων ή εκδόσεων ή ξενόγλωσσης εκπαίδευσης για τουλάχιστον δύο έτη.
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων ERP, Excel, Photoshop.
  • Γενικά Χαρακτηριστικά :

  • Ευγενής, με μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια, με πνεύμα συνεργασίας, αυτόνομος / -η, θετική στάση.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας.
  • Πειθαρχημένη σκέψη και οργανωτικό πνεύμα.
  • Αγάπη και Γνώση για το ξενόγλωσσο βιβλίο (Λογοτεχνικό, παιδικό, κτλ)
  • Άριστη Γνώση νέων τεχνολογιών, ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης, κτλ.
  • Βασικές γνώσεις λογιστικής, ταμείου κτλ.
  • Ενδιαφέρον στη διακόσμηση, χειροτεχνία, μουσική κτλ.
  • Αρμοδιότητες :

  • Εξυπηρέτηση πελατών (χονδρικής και λιανικής πώλησης), τιμολόγηση, τηλεφωνική εξυπηρέτηση, ταμείο.
  • Οργάνωση λογοτεχνικού και παιδικού τμήματος.
  • Συντήρηση e-shop. Ανανέωση της homepage, ανανέωση σελίδων με νέες αφίξεις, promotions etc.
  • Βελτίωση site βάσει αναγκών.
  • Διαχείριση της βάσης δεδομένων, εισαγωγή νέων ειδών, συντήρηση βάσης (διορθώσεις κτλ).
  • Επικοινωνία με τους εκδότες : αλληλογραφία, διαπραγμάτευση των όρων συνεργασίας.
  • Αποστολή προσφορών στους πελάτες (τελευταίες κυκλοφορίες, εποχιακές προτάσεις κτλ).
  • Συγγραφή και αποστολή newsletter στους πελάτες του e-shop & βιβλιοπώλες για νέες κυκλοφορίες, κ.α.
  • Παραγγελία λογοτεχνικών, παιδικών και μη λογοτεχνικών βιβλίων (νέες κυκλοφορίες & αναπλήρωση).
  • Στήσιμο βιτρίνας με θέματα.
  • Σύνδεση του e-shop με sites κοινωνικής δικτύωσης.
  • Επιθυμητά Προσόντα :

  • Εργασιακή εμπειρία ή σπουδές στο εξωτερικό.
  • Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στέλνουν απαραίτητα και συνοδευτική επιστολή μαζί με το βιογραφικό τους.

    Υποβάλετε αίτηση
    Προσθήκη στα αγαπημένα
    Κατάργηση από τα αγαπημένα
    Πατώντας στο κουμπί «συνέχεια», δίνω στο neuvoo τη συγκατάθεση μου να καταχωρήσει τα δεδομένα μου και να μου στέλνει ειδοποιήσεις μέσω email, όπως αναφέρεται λεπτομερώς στην πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του neuvoo. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αποσύρετε τη συγκατάθεση σας ή να διαγραφθείτε οποιαδήποτε στιγμή.