Τεχνολόγος Μηχανικός Αδειοδότησης Έργων
ΟΜΙΛΟΣ ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ / GEK TERNA GROUP
Αθήνα, GR
πριν από 1 μέρα
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ , μέλος του του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ , με δραστηριότητα στις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας (ΑΠΕ) , αναζητά Τεχνολόγο Μηχανικό προκειμένου να καλύψει ανάλογη θέση στο Τμήμα Αδειοδότησης Έργων.

Κωδικός Α-ΕΜ-01)

Περιγραφή Θέσης Εργασίας :

  • Συντάσσει τους φακέλους αδειοδότησης των έργων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας της εταιρείας και προβαίνει σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες, ώστε να διασφαλιστεί η πληρότητά τους.
  • Δημιουργεί φωτορεαλιστικά τεχνικά σχέδια και τροποποιεί τα υφιστάμενα, μέσω της χρήσης σχετικών λογισμικών προγραμμάτων.
  • Παρακολουθεί συστηματικά την ισχύουσα Πολεοδομική Νομοθεσία και τις απαιτούμενες διαδικασίες έκδοσης αδειών.
  • Ενημερώνεται σε τακτική βάση για την Νομοθεσία & τις αλλαγές σε αυτή, αναφορικά με την ανάπτυξη και λειτουργία έργων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας.
  • Επικοινωνεί με υπηρεσίες / εξωτερικούς φορείς, ώστε να συλλέξει όλες τις σχετικές πληροφορίες με τις αδειοδοτήσεις έργων ΑΠΕ.
  • Τηρεί και ανανεώνει τα αρχεία των φακέλων αδειοδότησης ή / και άλλων συναφών δραστηριοτήτων του Τμήματος.
  • Προγραμματίζει και συντονίζει εργασίες / projects με τους εξωτερικούς και εσωτερικούς συνεργάτες του Τμήματος Αδειοδότησης.
  • Προφίλ Υποψηφίου :

  • Πτυχίο Μηχανικού ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση χειρισμού προγραμμάτων AutoCAD και GIS
  • Γνώσεις διαδικασιών Πολεοδομικών αδειών
  • Επαρκείς γνώσεις Νομοθεσίας αδειοδότησης έργων Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (σε γραπτό και προφορικό επίπεδο)
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Επιθυμητές Δεξιότητες :

  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών στο σύνολο των δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα και υπευθυνότητα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα στις εκάστοτε απαιτήσεις των δραστηριοτήτων
  • Παροχές Εταιρείας :

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο.
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο.
  • Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα παραπάνω προσόντα και μόνον , παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με την ένδειξη " Α-ΕΜ-01 ".

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.