Τεχνικός Πληροφορικής -Help Desk
Δ/Δ
Λάρισα
πριν από 5 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Εταιρεία αναζητά υποψήφιους για την κάλυψη θέσης εργασίας στο Τμήμα Συστημάτων & Πληροφορικής :

Θέση πλήρους απασχόλησης εξαρτημένης εργασίας.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ :

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ Πληροφορικής
  • 3 έτη προϋπηρεσία (τουλάχιστον) σε εξυπηρέτηση χρηστών (Helpdesk)
  • Άριστη γνώση Microsoft products (Office Suite, Visio, Project, SQL)
  • Πολύ καλή γνώση δικτυακών τεχνολογιών (Complex Cisco Networks)
  • Πολύ καλή γνώση Λειτουργικών Συστημάτων Windows Server, Linux, Win 10
  • Επιθυμητή η γνώση σε clustering and Virtualization (Hyper-V, VMWare ESXi, KVM)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ :

  • Έγκαιρη και αποτελεσματική επίλυση προβλημάτων των χρηστών
  • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση χρηστών, (απομακρυσμένα) σε MS Office Suite (Excel, Word, Outlook, PowerPoint)
  • Φιλτράρισμα και Καταχώρηση των αιτημάτων των χρηστών καθώς και προγραμματισμός / ανάθεση τεχνικών εργασιών σε σύστημα ticketing
  • Ανάθεση και προώθηση των εργασιών στο αρμόδιο τμήμα
  • Εγκαιρη και αποτελεσματική επίλυση προβλημάτων σε Τοπικά Δίκτυα (LAN), δίκτυα ευρείας περιοχής (WAN)
  • Εγκατάσταση υπολογιστών, περιφερειακών μηχανημάτων, συστημάτων, εφαρμογών, Ασύρματων δικτύων
  • Σημείωση : Τα προσόντα πρέπει υποχρεωτικά να τεκμηριωθούν με τα απαραίτητα πιστοποιητικά.

    Όλοι οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν αναπτυγμένες δεξιότητες επικοινωνίας και ικανότητες επίλυσης προβλημάτων, ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό αυστηρές προθεσμίες, ομαδικότητα, μεθοδικότητα, ευελιξία, προσαρμοστικότητα και προσανατολισμό στην επίτευξη αποτελεσμάτων.

    Παρακαλούμε όσοι πληρούν τα ανωτέρω προσόντα και ενδιαφέρονται, να αποστείλουν Βιογραφικό Σημείωμα, στην παρακάτω διεύθυνση : Επιλέγοντας Αίτηση.

    H διαχείριση των βιογραφικών πραγματοποιείται με απόλυτη εχεμύθεια.

    Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.