Φαρμακοποιός ή Βοηθός Φαρμακοποιού
Δ/Δ
Χίος
πριν από 5 μέρες
source : Kariera.gr

Περιγραφή Θέσης

Κεντρικό Φαρμακείο στην πόλη της Χίου, αναζητά Φαρμακοποιό ή Βοηθό Φαρμακοποιού.

Αρμοδιότητες :

  • Εξυπηρέτηση των πελατών στα φάρμακα, τα παραφάρμακα και τα δερματοκαλλυντικά
  • Παροχή συμβουλευτικής καθοδήγησης στους πελατών και έρευνα των αναγκών τους
  • Συμμετοχή στις εργασίες του φαρμακείου (τακτοποίηση, καθαριότητα, έλεγχος ημερομηνιών λήξεων)
  • Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο Φαρμακοποιού ή Βοηθού Φαρμακοποιού ή κάποια πιστοποιημένη επαγγελματική κατάρτιση
  • Γνώση φαρμάκων, συμπληρωμάτων διατροφής και δερμοκαλλυντικών
  • Ευχέρεια λόγου με επικοινωνιακό χαρακτήρα
  • Ομαδικό και συνεργατικό πνεύμα
  • Προσαρμοστικότητα, υπευθυνότητα και ανάληψη ευθυνών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή χρήση ηλεκτρονικών συστημάτων
  • Κάθε προϋπηρεσία θα εκτιμηθεί θετικά
  • Παροχές :

  • Σταθερός Μηνιαίος Μισθός
  • Συνεργασία με προοπτικές
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Αναφορά αυτής της εργασίας
    checkmark

    Thank you for reporting this job!

    Your feedback will help us improve the quality of our services.